1. Gün: İstanbul (SAW) - Hammamet

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 11:00’de bulunma. Bagaj ve check-in işlemleri sonrasında Pegasus Hava Yolları Özel seferi ile saat 14:00’te Hammamet - Enfidha (NBE) Havalimanı’na hareket. Yerel saatte 15:15’te varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. Gün: Hammamet

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle yemekli Tunus Kartaca Bardo Müzesi Sidi Bou turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Öğle yemekli Tunus Kartaca Bardo Müzesi Sidi Bou Turu( 80EUR): Tunusun simgesi kabul edilen saat kulesi, inşası 19.yy dayanan Aziz Vincent de Paul Katedrali, orta çağın ünlü Arap bilginlerinden İbn-i Haldun’un heykeli, görülecek yerler arasındadır. Ardından bulvarın sonunda bulunan dar sokakları, antikacıları, parfümerileri ile ünlü Tunus Medina’sını (eski şehir) ziyaret ediyoruz. Medina gezisi sonrası ikinci durağımız, dünyanın en önemli mozaik müzeleri arasında gösterilen Bardo Müzesi. Bölge Osmanlı hâkimiyetindeyken Osmanlı Vali’sinin ikametgâhı olan bina, bölge Fransız hakimiyetine geçtikten sonra bir müzeye dönüştürülmüş Kuzey Afrika’da ki en eski müzelerden biri olan Bardo Müzesinde Fenike ve Roma Kartaca’sından kalma eserlerin arasında gezerken, Akdeniz’de kurulmuş bu iki büyük İmparatorluk hakkında bilgiler edineceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası programımız MÖ 812 yılında Fenikeliler tarafından kurulmuş, daha sonra Roma İmparatorluğu himayesine giren antik kent Kartaca olacak. Turumuzda son durağımız mavi ve beyazın renkleri ile ünlü bir çok ressam ve müzisyene ilham kaynağı olan Sidi Bou Said. Birbirinden ünlü kafeleri ve hediyelik eşya dükkanları arasında gerçekleşecek Sidi Bou Said gezimizin ardından otelimize transfer.

3. Gün: Hammamet

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli El Djem turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Öğle Yemekli El Djem Turu (80EUR): Tüm gün sürecek turumuza ilk olarak Unesco tarafından Dünya Mirasları listesine alınan Kairouan ile başlıyor. Müslümanlığın Endülüs İspanya’sına kadar yayılmasında öncü olan bu kutsal şehirde gezilecek yerler arasında Aglabid Havuzları, Sakalı Şerif Medresesi ve dünyanın en eski camilerinden biri olan Okbe Ibn Nafa Camii bulunmaktadır. Öğle yemeğimizin ardından dünya üzerinde ayakta kalmayı başarmış 3 kolezyumdan biri olan El Djem’e ziyaret ediyoruz. Burada hem Kolezyumu gezip hem de Romalı’ların o zamanki yaşam ve eğlence anlayışından bilgiler ediniyoruz. Son durağımız Monastır. Akdeniz kıyısındaki bu güzel şehirde yapacağımız panoramik şehir turu sonrası Habib Burgiba’nın mozelesini ziyaret ederek turumuzu tamamlıyoruz.

4. Gün: Hammamet

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nabeul turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Nabeul Turu (50EUR) :Turumuza ilk olarak Nabeul’de kurulan pazarı ziyaret ederek başlıyoruz. Deri çantalardan, sedef kaplama aynalara kadar birçok farklı ve Tunus’a özgü ürünleri çok uygun fiyatlara bulabileceğimiz bu Pazar gezisinde pazarlık yapmayı unutmayın. İkinci durağımız Hammamet. Bir kale olarak inşa edilmiş Hammamet Medina’sı yapılacak yürüyüş turu ardından, rehberinizin vereceği serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz deniz kenarında bulunan restoranlarda Tunus ve Akdeniz mutfağının en güzel tatları deneme fırsatı bulacaklar. Serbest zaman sonrası otelimize dönüş.

5. Gün: Hammamet - İstanbul (SAW)

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Dileyenler misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sousse ve Port El Kantaui turuna katılabilirler. Tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket ediyoruz.

Sousse ve Port El Kantaui Turu (50EUR) :Turumuza ilk olarak Tunus’un 3. Büyük şehri olan Sousse ile başlıyoruz. Kumsal kenarındaki kafe ve restoranları ile ünlü Sousse’da otobüsle yapılacak olan şehir tanıtım turu sonrası 9. YY’da inşa edilmiş ve Arap mimarisinin ön güzel örneklerinden olan Sousse Medinası’nı ziyaret ediyoruz. Sousse şehri gezimizin ardından son durağımız Port El Kantaui. Tunus’un en eski marinası olan Port El Kantaui’de yapılacak panoramik gezi sonrası rehberinizin vereceği serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz marinada bulunan restoranlarda Akdeniz mutfağının en güzel tatları deneme fırsatı bulacaklar.

Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları Özel seferi ile saat 19:30’da uçuşumuz başlıyor. Saat 00:20’de İstanbul’a varışımız ve bir sonraki Organizasyonumuzda  görüşmek dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile Sabiha Gökçen Havalimanı – Hammamet – Sabiha Gökçen Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
 • Havalimanı Vergileri
 • 4* otelde 3 Gece konaklama
 • Otelde alınan 3 sabah kahvaltısı
 • Otelde Alınan 3 Akşam Yemeği
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Andante Tour Kalitesi ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

● Yurtdışı Çıkış Harç Pulu – 150 TL
● Tunus şehir vergisi (Misafir tarafından otele nakit ödenmelidir, gecelik kişi başı 1Eur.-)
● Programda ekstra olduğu belirtilmiş olan tüm turlar
● Kişisel Harcamalar
● Rehber ve Kaptan Bahşişleri (İsteğe bağlı / Kişi başı 5€ tavsiye olunur.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  1.Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ NOTLAR

  ● Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 15 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir ya da metro ile gerçekleştirilebilir. Rehberimiz içeriği aynı kalmak şartı ile extra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

  ● Programlarımızda rehber inilen alanda karşılamalı olacaktır, pakete dahil rehberlik hizmeti sadece panoramik şehir turu ve gidiş-dönüş alan transferini kapsamaktadır. Ekstra turlar alındığı takdirde rehberlik hizmeti de alınmış olacaktır. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

  ● Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 2 gün önce Andante Tour tarafından bilgi verilecektir.

  ● Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.

  ● Panoramik turlar ve programda belirtilen diğer turlar, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilecek yerlerin kapatılması, herhangi bir etkinlik nedeniyle güzergah üzerindeki yolların kapalı olması ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından AndanteTour sorumlu değildir. Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  GENEL ŞARTLAR

  ● T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, Andante Tour hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.

  ● Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  ● Andante Tour Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Andante Tour’un hiçbir sorumluluğu yoktur. Andante Tour sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Andante Tour herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  ● Vizesine kendi başvurusunu yapacak yolcularımızın ihtiyaç duyduğu belgelerin (otel konfirmesi, uçak bileti vs.) temini normal şartlarda 1 iş günü sürmektedir. Misafirlerimizin bu süreyi göz önünde tutarak randevu tarihlerini ve saatlerini ayarlaması gerekmektedir. Aksi halde olası aksaklıklardan Andante Tour sorumlu değildir.

  ● Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil olmaması/olamaması durumunda vize ücreti ve hizmet bedeli iadesi yapılmaz. Misafir, vizesini ve vize hizmetini Andante Tour Vize departmanı aracılığı ile aldıysa ve bu vize hizmeti gezi sözleşmesinde ek hizmet olarak belirtilmişse, Andante Tour ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafirin vizesini vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta içerisinde vizesini kullanmadığını pasaportu ile ibraz ettikten sonra, vize için konsolosluklara ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kalan tutarı iade alabilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ve/veya farklı bir vize aracılık firmasının yardımı ile aldıysa ve Andante Tour ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.

  ● Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.

  ● 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otellerde buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.

  ● Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

  ● Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır, Türk kahvaltısı değildir. Kontinental kahvaltı; tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır.

  ● Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  ● Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soy isim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.

  ● Misafirlerimizin Andante Tour’dan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

  ● Ülkeler arası diplomatik ilişkilerden kaynaklı olmak üzere, bazı ülkelere giriş-çıkış yapılmış olması başka bir/birden fazla ülke açısından vize alınamaması ya da sınır kapısından girilememesi durumunu doğurabilmekte olup bu durum, Andante Tourhakimiyet alanında olmadığından bu gibi bir durumda Andante Tour sorumluluğu bulunmadığı tarafların kabulündedir.

  ● Ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlaması amacı ile yol güzergahı üzerinde yapılan turlara, katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir.

  ● Panoramik şehir turları şehirlerin tanıtımı için düzenlenen gezilerdir. Şehir turları ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Andante Tour olabilecek en uygun alternatifi siz değerli misafirlerimize sunmakla yükümlüdür. Ekstra turlar minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ekstra turlar yapılamayabilir ya da fiyat değişikliği olabilir.

  ● Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Andante Tour sorumlu tutulamaz.

  ● Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.

  ● Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında bilgi panolarında / ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.

  ● Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

  ● Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir.

  ● Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

  ● Andante Tour mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.

  ● Andante Tour, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

  ● Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Andante Tour sorumlu değildir.

  ● 18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem anne , hem de babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda Andante Tour sorumlu tutulamaz.

  ● Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

   

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  VİZESİZ