1. Gün: İZMİT / SELANİK

Saat 00.00’de İzmit’ten belirlenen noktadan konuklarımızı aldıktan sonra, Avrupa Turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molaların ardından Tekirdağ, üzerinden İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, sabah saatlerinde Selanik’e doğru yolculuğumuz devam ediyor.

2. Gün: SELANİK / İGOUMENİTSA

Sabah saatlerinde Selanik’e varışımız ardından, Ulu Önder Atatürk'ün evi ile gezimize başlıyoruz. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket. Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayrılan yerlere geçiş ve saat 23.30’da hareket. Geceleme feribotta (pulman koltuk)

3. Gün: BARİ / ROMA

Sabah Bari/Birindisi limanına varışımızın ardından, otobüsümüz ile Napoli’ye hareket ediyoruz. Panoramik Napoli  turumuzda, Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, CastelNuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’danesilenerek yapılan San FrancescodiPaola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından, İtalya’nın başkenti Roma’ ya hareket Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanının ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

4. Gün: ROMA

Sabah otelde alınan Kahvaltının ardından, İtalya’nın ilk olarak. Dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra, SanPietro meydanı, Vatikan, Roma’nın simgelerinden Colesseum’u, Venezia Meydanı’ndan sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra FontanadiTrevi’yi (aşk çeşmesi) görüldükten sonra, Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma’daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon, heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı’na hareket ediyoruz.Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanının ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

5. Gün: FLORANSA / PİSA

Sabah otelde alınan Kahvaltının ardından, Pisa’ya doğru yola çıkıyoruz. Pisa Kulesi, Pisa Katedrali ve vaftizhanesi göreceğimiz yerler arasındadır. Pisa Kulesi bitirildiği tarihten itibaren güneye doğru eğilmeye başlamıştır. Bunun sebebi temeldeki yumuşak zemindeki bir çökmedir. Günümüzde, Pisa Kulesi’nin tepesinden güney yönünde aşağı sarkıtılan bir çekül 4,3 metre açığa inmektedir. Ancak yapının ağırlık merkezinin izdüşümü kendi temel dairesinin içinde kaldığı için kule devrilmemektedir. Kule her yıl milimetrenin onda yedisi kadar (100 yılda 7 cm) eğilmektedir. Pisa Kulesi, Pisa‘nın gücünün ve zenginliğinin bir sembolü olarak Cenova ve Venedik’e rakip olarak yapılmıştır. Ünlü bilim adamı Galile, bütün cisimlerin aynı hızla ve aynı fizik kanununa uyarak düştüklerini bu kulede yaptığı deneylerle ispat etmiştir. Pisa Kulesi ve çevresindeki katedral, kilise ve mezarlık UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilmiştir. Pisa gezimizi tamamladıktan sonra Rönesansın doğduğu şehir olan Floransa’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Floransa turumuzda Rönesansın doğumunu simgeleyen Santa Maria del Fiore Katedrali, Giotto’nun çan kulesi, Vaftizhane, Senyorlar Meydanı ve sarayı, PonteVechio (arno ırmağı üzerindeki Floransa eski köprüsü) görülecek yerler arasındadır. Floransa turumuzun sonrasında otelimize transfer Konaklama otelimizde.

6. Gün: VENEDİK

Sabah otelde alınan Kahvaltının ardından, Venedik’e gitmek için yola çıkıyoruz. Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekânlardan biri olan Venedik. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yasayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Panoramik Venedik şehir turunda; ünlü San Marco Katedrali ve meydanı, Dükler Sarayı, iç çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer Konaklama otelimizde.

 

7. Gün: VİYANA

Sabah otelde alınan kahvaltınınardından, Muhteşem manzara eşliğindeAvusturya’nın başkenti Viyana hareket. Viyana Şehir gezisinde, Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, VotivKililsesi, Dönme Dolabı (Prater) Tuna Boyu ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında. Verilen serbest zaman sonrasında otelimize transfer Konaklama otelimizde.

 

8. Gün: BUDAPEŞTE

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Macaristan’ın başkenti Budapeşte hareket. Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası ve Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasında. Verilen serbest zaman sonrasında otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

9. Gün: BELGRAD / SOFYA

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından,Belgrad’a hareket. Panoramik şehir turunda, Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin Yıl Anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada bulunan Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa Türbesi ve Bayraklı Camii, görülecek yerler arasında; Tur sonrası Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya hareket ediyoruz. Otelimize varış.Konaklama otelimizde.

10. Gün: SOFYA / İSTANBUL / İZMİT

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Balkanların en büyük kilisesi sayılan Alexander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Sendika Şehri, Rotonda Kilisesi, Meclis Binası, Sofya Heykeli ve Banya Başı Camii, görülecek yerler arasında; Tur sonrası kısa süreli serbest zamanın ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından kalkış noktalarına varış.  Bir başka Andante Tour organizasyonunda görüşmek dileğiyle gezimizi tamamlıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım.
 • 3*/ 4* Otellerde 7 Gece Konaklama
 • 2 Gece Roma, 1 Gece Floransa, 1 Gece Venedik, 1 Gece Viyana,
 • 1 Gece Budapeşte, 1 Gece Sofya Konaklama
 • Otellerde Alınan 7 Sabah Kahvaltısı
 • Tüm Otoban, Check point ve Otopark Ücretleri
 • Igoumenitsa – Bari (Brindisi) Arası Feribot Yolculuğu (Pulman Koltuk)
 • Şehir ve Turist Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Andante Tour Kalitesi ve Güvencesi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Shengen Vize Ücreti (Yeşil pasaportu veya hizmet pasaportu olan katılımcılar vizeden muaftırlar)
 • Yurtdışı Çıkış Vergisi,
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Müze, Ören Yeri Vb. Giriş Ücretleri
 • Öğle Ve Akşam Yemekleri
 • Rehber Tarafından Organize Edilen Ekstra Turlar
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Vaporetti ve Gondol ücreti
 • Budapeşte Akşam Tuna Nehri Tekne Turu
 • Venedik Giriş Ücreti 5 € Otobüste toplanacaktır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  1.Ek Bilgiler

  BİLGİLENDİRME

  • Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
  • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
  • Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
  • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
  • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken freeshop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) 
  • Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
  • Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.bevraklar, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
  • Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur,Andante Tur tarafından bildirilecektir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Andante Tur tarafından bildirilecektir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Andante Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  • Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Andante Tur sorumlu tutulamaz.
  • Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
  • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
  • Tura katılım için Andante Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Andante Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
  • Andante Tur  hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Andante Tur bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri