AVUSTURYA&ÇEK CUMHURİYETİ&MACARİSTAN

VİYANA /PRAG / BUDAPEŞTE

Tüm Güzelliklerini Yaşayarak, Mimarinin En Güzel Örneklerini Yerinde Görerek Tarihi Yeniden Keşfetmeye Ne Dersiniz..!

Dünyanın en romantik şehirlerinden Prag,
Mimari harikası mekânlara sahip Viyana,
Tuna Nehri’nin iki yakasına kurulmuş Budapeşte,

1. Gün: İstanbul – Viyana – Budapeşte

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Bilet, bagaj ve biniş işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi TK1899 ile 10:10’da Viyana’ya hareket ediyoruz.Yerel saat ile 11:40’da varışımızın ardından Budapeşte’ye hareket ediyoruz.Yol üzerinde ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir.(Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava turumuzundan sonra Budapeşte’ye yolculuğumuza devam ediyoruz. Güzel bir yolculuğun ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı  hakimiyetinde kalan Budapeşte’ye ulaşıyoruz.Şehri gezerken Osman’lının izlerini çok net görüyoruz.17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi  Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904  yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu takiben otelimize transferimizi yapıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılabilirsiniz. Geceyi otelimizde konaklayarak geçiriyoruz.
Ekstra Tur: Bratislava Turu 30 Euro (Kişi Başı)     
(Bu tura katılmayan misafirlerimiz için şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır.Şehirde göreceğimiz yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri,BratislavaKalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti,  Grassalkovich  Palace ,Parlamento, Slovak  Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini  verdiği tarihi bina göreceğimiz yerler arasındadır.
Ekstra Tur: Çigan Gecesi 50 Euro (Kişi Başı)        
Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânınız vardır.Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. 

2. Gün: Budapeşte

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyoruz.Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Estergon &Visegrad&Szentendre öğle yemekli geziye katılabilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Geceyi otelimizde konaklayarak geçiriyoruz.
Ekstra Tur: Estergon &Visegrad&Szendentre Turu 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı)         
Bu turda önce Estergon Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesini Panoramik olarak görüyoruz.Ögle yemeğimizi Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. 
Ekstra Tur: Tuna Nehri Tekne Gezisi 35 Euro (Kişi Başı) 
Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleyerek ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. 

3. Gün: Budapeşte – Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde ekstra Kutna Hora turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Kutna Hora turumuzunda sonra Prag’a yolculuğumuza devam ediyoruz. Prag’a varışımızın ardından Prag Şehir turumuzu yapıyoruz. Hradcany Kale  Bölgesi, LorettaKilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Geceyi otelimizde konaklayarak geçiriyoruz. 
Ekstra Tur: Kutna Hora Turu 40 Euro Kişi Başı
Merkezi bohemyanın eski kraliyet şehri olan Kutna Hora, yükselen ekonomik refah dönemindeki zenginliği ve görkemli mimarisi ile bir dönem Prag’a bile rakip olmuştur. Şehrin en önemli eseri hami koruyucu Aziz Barbora Kilisesidir. Kuruluşu 1380’e dayanır. Çadır şeklindeki çatı titiz bir restorasyonçalışması ile 1884-1905 arası gerçekleştirilmiştir. İçeride ortaçağ ve rönesans dönemine ait kıymetli eserler, duvar resimleri, altar (mimber), geç gotik dönemi koro bankları, heykeller bulunur.Barbora Kilisesi yanından yürüyerek turumuza başlıyoruz; Cizvit Koleji, Gümüş Madeni, Unesco koruması altındaki sokaklarda, şirin dükkanlar ve cafeler arasından geçerek şehir meydanını görüyoruz. Kutna Hora şehrinin çıkışında inşa edilmiş olan Kemikli Kilise de 40 bin insan kemiğinden yapılmış olan kendine has iç dekorasyonuyla bir hayli enteresandır.14.yy’da ilk çek parasının basıldığı Kutna Hora görülmeğe değer ve Unesco listesinde yer alan tarih miraslarındandır.

4. Gün: Prag

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turumuzu yapıyoruz. Karlovy vary turumuzun ardından Prag’da serbest zaman veriyoruz. İsteyen misafirlerimiz akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği turuna katılabilirler. Orta çağ turumuz sonrasından otelimize transferimizi yapıyor ve geceyi otelimizde gerçiriyoruz.
Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu 45 Euro (Kişi Başı)        
Bu turumuzda birbirinden değerli taşların sergilendiği dükkanlarda indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovyvary yolculuğumuza rehberimizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 °C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmaktadır.Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın  Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görüyor  ve 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerilerini ziyaret ediyoruz.Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip oluyoruz.
Ekstra Tur: Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği 65 Euro (Kişi Başı)     
Akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği için  yaklaşık 600 yıllık bir hana gidiyoruz.Bu ortaçağ mekanında ,ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını deniyor ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalıyoruz. 

5. Gün: Prag

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler. Turumuzun ardından rehberimizin bilgilendireceği saatte Prag’a transferimizi yapıyoruz.Turumuzun ardından otelimizetransferimizi yapıyor ve geceyi otelimizde geçiriyoruz.
Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş Turu 65 Euro (Kişi Başı)        
Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş + Terezin kampı Turu 90 Euro (Kişi Başı)     

Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin  Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshlterası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hofkilisesi,SemperOperası,eski şehir meydanı görüceğimiz yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman veriyoruz.Rehberimizin bilgilendireceği saatte Prag’a transferimizi yapıyoruz.

6. Gün: Prag – Viyana

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde ekstra CeskyKrumlov turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir.(Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için  şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman veriyoruz.) CeskyKrumlov turumuzun ardından Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından Viyana Şehir turumuzu yapıyoruz. Viyana şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, HofburgSarayı,Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından merkezde vereceğimiz kısa bir molanın ardından otelimize transferimizi yapıyor  ve odalarımıza yerleşiyoruz.Geceyi otelimizde konaklayarak geçiriyoruz.
Ekstra Tur: CeskyKrumlov Turu 35 Euro Kişi Başı
Bir Orta Çağ Kasabası olan CeskyKurumlov  Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan CeskyKurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. CeskyKrumlov`a hayran kalacaksınız.

7. Gün: Viyana

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek tam günlük Viyana Ormanları turumuza katılabilirler.  Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Viyana Konser turumuzu yapıyor ve geceyi otelimizde konaklayarak geçiriyoruz.
Ekstra Tur: Viyana Ormanları Turu 55 Euro Kişi Başı
Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz.  Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “MayerlingFaciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Badeni görüyoruz. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman veriyoruz.Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. 
Ekstra Tur: Viyana Konser Turu 55 Euro Kişi Başı
Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden izleme imkânı bulabilir.

8. Gün: Viyana – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Viyana Havalimanına transferimizi yapıyoruz.Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1900 ile Saat 12.40’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 15.55’de Sabiha Gökçen havalimanına ulaşıyor ve Siz değerli misafirlerimizle başka bir ANDANTETOUR organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.
 

Bu Turumuza Özel eXtra Avantajlı Paketlerimiz

YOLÜZERİ EXTRA TUR PAKETİ  105 EURO YERİNE 90 EURO
Ekstra Tur: CeskyKrumlov Turu 35 Euro Kişi Başı
Ekstra Tur: Bratislava Turu 30 Euro Kişi Başı
Ekstra Tur: Kutna Hora Turu 40 Euro Kişi Başı

EKONOMİK GÜNDÜZ EXTRA TUR PAKETİ 335 EURO YERİNE 295 EURO
Ekstra Tur: CeskyKrumlov Turu 35 Euro Kişi Başı
Ekstra Tur: Bratislava Turu 30 Euro Kişi Başı
Ekstra Tur: Kutna Hora Turu 40 Euro Kişi Başı
Ekstra Tur: Estergon &Visegrad&Szendentre Turu 65 Euro (Öğle Yemekli) Kişi Başı
Ekstra Tur: Viyana Ormanları Turu 55 Euro Kişi Başı
Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu 45 Euro Kişi Başı
Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş Turu 65 Euro Kişi Başı

AVANTAJLI AKŞAM PAKETİ 150 EURO YERİNE 130 EURO
Ekstra Tur: Çigan Gecesi 50 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Tur: Tuna Nehri Tekne Gezisi 35 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Tur: Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği 65 Euro (Kişi Başı)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  1.Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ BILGILENDIRME

  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli 150 TL
  • Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
  •  Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
  •  Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
  • Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
  • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
  •  Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg .
  • Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
  • Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
  • Tur Programımız minimum 35 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 15 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Andante Tour tarafından bildirilecektir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Andante Tour tarafından bildirilecektir.
  • Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 5 gün önce Andante Tour tarafından bilgi verilecektir.
  •  3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
  • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
   Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Andante Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  • Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Andante Tour sorumlu tutulamaz.
  • Ekstra turlar, servis aldığımız Hizmetler tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  •  Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
  • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
  • Tura katılım için Andante Tour tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Andante Tour sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dâhil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
  • Andante Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Andante Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır
  • ’’ Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır ’’

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri