1. Gün: İZMİT / MÜNİH

İzmit’ten belirlenen noktadan misafirlerimizi alıp Sabiha Gökçen Havalimanına varışımızın ardından Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini yerine getiriyoruz. Uçakla Bavyera eyaletinin başkenti Münih’e doğru yola çıkıyoruz. Münih’e varışımızın ardından, en hareketli merkezi Marienplatz, zarif kubbeleri etkileyici Çan Kulesi’yle eski belediye binası Altes Rathaus, cephesinde krallar, prensler, dükler ve halk kahramanları heykellerinin olduğu yerleri geziyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından otele transfer. Konaklama Otelimizde.

2. Gün: HALLSTATT / VİYANA

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Hallstatt’a doğru yola çıkıyoruz. Hallstätter Gölü’nün güney batısında, Salzburg ve Graz şehirlerinin arasında bulunan Hallstatt 7000 senelik zengin bir geçmişe sahip. Manzarasının verdiği büyülü hissin yanı sıra bir diğer dikkat çekici yönü de Dünya’nın ilk tuz madenine ev sahipliği yapıyor olması. Yaklaşık 1000 kişilik bir nüfusa sahip olan ve Avusturya’nın en eski köyü olan Hallstatt, uzun zamandır keşfedilmeyi bekleyen ve özellikle son yıllarda değeri bilinen bu mirası gördükten sonra, Avusturya’nın başkenti Viyana’ya hareket ediyoruz varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Otelimizde.

3. Gün: VİYANA / BUDAPEŞTE

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Viyana Eski Şehir Merkezi, Aziz Stephan Katedrali, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı göreceğiz. Sonrasında şehri bireysel keşfetmek ve Avusturya lezzetlerinin tadına bakmak için serbest zaman ve Budapeşte’ye hareket. Budapeşte’ye varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Otelimizde.

4. Gün: BUDAPEŞTE / BELGRAD

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, şehir turumuzda, Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü, Budin Kalesi, Palemento Binası ve Zincirli Köprü’yü görüyoruz. Meşhur Tuna Nehri üzerinde yer alan Margaret adasındaki kafe ve restoranlarda yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Serbest zaman sonrası Avrupa ve Balkan kültürünün harika birleşimi ile ’’Beyaz Şehir” olarak bilinen Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad’a varışın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Otelimizde.

5. Gün: BELGRAD / SOFYA / İSTANBUL

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turu yapıyoruz. Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Knez Mihailova Caddesi gezilecek yerlerden bazılarıdır.

Daha sonra Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya hareket. Aleksander Nevski Katedrali, Banyabaşı Cami, Eski Şehir bölgesini gezdikten sonra serbest zaman. Gezinin ardından Türkiye`ye hareket ediyoruz. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri sonrası Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Çorlu üzerinden İstanbul`a daha sonra İzmit’e ulaşarak, misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak Bir Başka Andante Tour Seyahatlerinde Görüşmek Dileklerimizle Vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüslerle Yolculuk
 • İzmit -Sabiha Gökçen Havalimanı Arası Transfer
 • İstanbul-Münih Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Franz Josef Strauss Havalimanı-Münih Transfer
 • 3* / 4 * Otellerde 4 Gece Konaklama
 • Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltıları (4 Gün)
 • Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri
 • Şehir Ve Gümrük Vergileri
 • Andante Tour Kalitesi Ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Shengen Vize Ücreti (Yeşil pasaportu veya hizmet pasaportu olan katılımcılar vizeden muaftırlar)
 • Yurtdışı Çıkış Vergisi,
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası
 • Müze, Ören Yeri Vb. Giriş Ücretleri
 • Öğle Ve Akşam Yemekleri
 • Rehber Tarafından Organize Edilen Ekstra Turlar
 • Tüm Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  1.Ek Bilgiler

  BİLGİLENDİRME

  • Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
  • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
  • Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
  • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
  • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken freeshop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) 
  • Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
  • Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.bevraklar, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
  • Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur,Andante Tur tarafından bildirilecektir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Andante Tur tarafından bildirilecektir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Andante Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  • Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Andante Tur sorumlu tutulamaz.
  • Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
  • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
  • Tura katılım için Andante Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Andante Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
  • Andante Tur  hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Andante Tur bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri