1. Gün: İstanbul – Belgrad

İstanbul havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Air Serbia Havayolları kontuarında uçuşumuzdan 3 saat öncesinde buluşma. Air Serbia Havayolları JU801 sefer sayılı uçuş ile Belgrad’a Saat 11:00’da  hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından Saat 11:10’da varış ve ülkeye giriş işlemlerinin ardından  özel otobüsümüz ile Sırbistan`ın başkenti, canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuz başlıyor. Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tuna ve Sava nehri tekne turuna katılabilirler. 30 Euro. Tur sonrası Geceleme Belgrad’da otelimizde.

2. Gün: Belgrad

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, tüm gün serbest zaman. dileyen misafirlerimiz Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi Turuna katılabilirler.  Turumuzun bitimiyle beraber Belgrad`a hareket. Rehberimizin belirtleyeceği saatte dileyen misafirlerimiz ile Yılbaşı Gala Gecesine katılıyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi

Bu turumuzda ilk olarak Zemun'a gidiyoruz. Zemun`da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, zemun parkı, göreceğiz. Ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz.1999 senesinde Nato tarafından bombalanmış ve tekrardan 2010 senesinde yeniden açılmış olan kuleyi gezdikten sonra, 2.Yugoslavya`nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito`nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz. 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren. 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen ama şaibesi hala süren Tito`nun mezar ziyaretimizden sonra ki Tesla müzesi. Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzman olan Nikola Tesla, dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla kökünden değiştirebilecek birçok kullanılan ve kullanılmayan deneye/buluşa da imza atmıştır. Özellikle elektriğin kablosuz taşınabilmesi gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. Bu müzeye hayran kalacağınıza eminiz.

Ekstra Tur: Yılbaşı Gala Gecesi

Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Yılbaşı eğlencesi ve yemeği Turuna katılabilirsiniz.

MUTLU, SAĞLIKLI, BOL SEYAHATLİ YILLAR! 

3. Gün: Belgrad

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası,tüm gün serbest zaman dileyen misafirlerimiz Novi Sad - Sremski Karlofca Turuna katılabilirler.  Turumuzun bitimiyle beraber Belgrad`a hareket . Geceleme Otelimizde

Ekstra Tur: Novi Sad & Sremski Karlofça Turu

Bu turumuzda sabah Novi Sad`a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlofca. Bu güzel kasabada 1699'da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesi, tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerler arasındadır. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde Petro Varadin kalesinde Belgrad kapısı, saat kule. yukarı şehir, uzun kışla, Leopold kapısını göreceğiz. Ardından Novi Sad`a varış. Voyvodina, Sırbistan'ın kuzeyinde ki bir multi etnik eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad`tır. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, halk tiyatrosu, tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.

 

4. Gün: Belgrad - İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı ardından, odaların boşaltılması ile serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Air Serbia Havayolları JU804 seferi ile saat 18:00’da İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. Saat 21:05’de varış. Bir sonraki Andante Tourorganizasyonumuzda tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Air Serbia Hava Yolları ile İstanbul – Belgrad – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
 • Yerel Ulaşım Hizmetleri
 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Tercih edilen otelde 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Belgrad şehir turu
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Havalimanı vergileri ve servis bedelleri
 • Andante Tour Kalitesi ve Güvencesi 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
 • Ekstra turlar 
 • Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar  
 • Şöför ve Rehber bahşişleri.
 • Öğle ve akşam yemekleri. 
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  EKSTRA TURLAR;

  Tuna ve Sava Nehri Tekne turu : 30 EUR
  Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi : 70 EUR
  Novi Sad & Sremski Karlofça Turu : 60 EUR

  Ekstra Turlar toplamı 160 EUR /Avantajlı Paket 130 EUR  7-12 Yaş: 100 Euro | 0-6 Yaş Ücretsiz

  YILBAŞI GALA EĞLENCESİ : 175 EUR

  Tarih                     Otel                                  Kişi Başı                 Tek Kişilik Oda    ilave Yatak     Çocuk

  30.12.2023 02.01.2024

  Hotel Sumadija 4*

  (Yarı Merkezi)

  599.00 EUR

  749.00 EUR

  599.00 EUR

     0 - 1 Yaş 99.00 EUR

   2 - 11 Yaş 579.00 EUR

  Hotel Mona Plaza 4*

  (Merkezi)

  699.00 EUR

  899.00 EUR

  699.00 EUR

  0 - 1 Yaş 99.00 EUR

      2 -11 Yaş 679.00 EUR

  Hotel Metropol Palace 5* (Merkezi)

  949.00 EUR

  1,249.00 EUR

  949.00 EUR

      0 - 1 Yaş 99.00 EUR

       2 - 11 Yaş 749 EUR

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri