1. Gün: İstanbul – Sharm El Sheikh

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde havayolu check in kontuarı önünde SAAT 19:00’da bulunma. Havaalanında çıkış işlemlerini bitirdikten sonra Türk havayolları ile saat 22:00’da Mısır’ın egzotik tatil destinasyonu Sharm El Sheikh’e hareket.

2. Gün: Sharm El Sheikh

Yerel saat 00:50’de varışımızın ardından otelimize hareket. Check in işlemlerimiz sonrasında odalara yerleşme ve geceleme otelimizde. Sabah, kahvaltısının ardından otelinizdeki aktivitelerin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Deniz Gözlemi Turuna ve Otantik Sharm Gece Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.


**Deniz Gözlemi Turu // 45 USD Kişi Başı Yetişkin – 30 USD Çocuk Ücreti

Bölgenin en lüks, yarı denizaltı denilen 80 kişilik Royal SeaScope alt bölümü cam seyir tekneleriyle gerçekleştirilen ve 2 saat boyunca Kızıl Deniz'in 3 metre altında ıslanmadan müthiş deniz yaşamını gözlemleyebileceğiniz harika deniz altı seyahati. Çocuklu ailelere tavsiye edilir.

**OTANTIK SHARM GECE TURU Şehir Turu // 35 USD Kişi Başı Yetişkin – 25 USD Çocuk Ücreti
Sharm El Sheikh gecelerini keşfedin. Yeni ve Eski şehri ziyaret edin: Eski Pazar ve ünlü El Sahaba Camii, Naama Bay yürüyüş alanı, SOHO Meydanı ve Şehirde Alışverişin Keyfini Çıkarın. Al Farshada cayınızı yudumlayarak otantik bir atmosferde gününüzü sonlandırın.

3. Gün: Sharm El Sheikh

Sabah, kahvaltısının ardından otelinizdeki aktivitelerin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ras Mohammed Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

**Tekne İle Ras Mohamed Turu // 60 USD Kişi Başı Yetişkin – 35 USD Çocuk Ücreti
Kızıldeniz'in en önemli rezerv alanlarından Ras Mohammed Milli Parkı içinde bulunan el değmemiş mercan resifleri ve canlı su altı dünyasını yakından keşfedeceğiniz bir tekne gezisine davetlisiniz. Otelinizden alınacak ve Ras Mohammed Doğal Parkı'ndan turunuza başlayacaksınız. Mercan resiflerinde dalgıç rehberler eşliğinde şnorkel ile yüzme yapabilirsiniz. Ayrıca "White Island" olarak adlandırılan ve deniz üzerinde doğal oluşum ile meydana gelen beyaz kum adasına uğranılacaktır. Burada resim çektirebilir ve şifalı olduğuna inanılan kumları ile kendinize bakım yapabilirsiniz. Öğle yemeği tur esnasında açık büfe olarak alınacaktır. Meşrubatlar yemeğe dahildir. Ayrıca yemek sonrasında mevsimsel meyve ikramı yapılmaktadır. (Açık Büfe

Menüsü: Salata Büfesi + Izgara Tavuk + Izgara Köfte + Patates Kroket + Pilav + Makarna + Tatlı ** Maske+Palet+Şnorkel geziye katılım için zorunlu olmamakla birlikte, dileyenler tur başlamadan kiralama yapabilir. Günlük kiralama ücreti parça başı ortalama 3$'dır.)

4. Gün: Sharm El Sheikh

Sabah, kahvaltısının ardından otelinizdeki aktivitelerin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ATV Çöl Safari Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

**ATV Çöl Safari // ATV Tek kişi 35 USD, ATV iki kişi 50 USD (Çocuk İndirimi Yoktur)

Otelinizden alınarak başlayacak ve yaklaşık 2 saat sürecek aksiyon dolu bu eğlenceli turda 4 tekerli ATV Quad motorlar ile çöl kumlarının arasında adeta dans edecek, muhteşem gün batımında fotoğraf molaları vererek anı ölümsüzleştirecek ve çölde deveye binme imkânı bulacaksınız. Son durağımız olan Bedevi çadırında çay ikramı ile dinlenecek ve otelinize geri bırakılacaksınız. (Bedevi Çayı ve Kask tur fiyatına dahildir. Baş &Yüz Örtüsü (Poşu), Gözlük ve 1 şişe Su Kişibaşı 6.-USD)

5. Gün: Sharm El Sheikh - Kahire

Sabah, erken saatlerde alınacak kahvaltının ardından Mısır’ın başkenti Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz, yaklaşık 7 saat süren keyifli bir yolculuğun ardından öğleden sonra saatlerinde Kahire’ye varışımızda yapacağımız panoramik şehir turu esnasında Kahire Kalesi, Mehmet Ali Paşa Cami, Sultan Hasan Kulliyesi, İmam Şafi Camii, Sedat’ın Anıt Mezarı, Al Azhar Camii, İslam tarihi müzesi, Kahire Kulesi, Khan el Khalili Pazarı, El Tahrir Meydanı gibi belli başlı turistik noktaları görme fırsatımız olacak.Şehir turu sonrasında otele yerleşme ve geceleme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nil Nehri üzerinde tekne ile yemekli gece turuna katılabilirler.

**Nil üzerinde yemekli tekne turu // 75 USD Kişi Başı Yetişkin – 50 USD Çocuk Ücreti
Nil Nehri üzerinde yapacağımız tekne turunda hem canlı müzik eşliğinde akşam yemeğimizi alıp hem de Kahire’nin ışıklarının ve gece manzaralarının tadını çıkarma fırsatını bulacağız. Otelden tekneye ulaşım, akşam yemeği, canlı müzik ve dansöz gösterisi fiyata dahildir. Yemekte alınacak içecekler extradır.

 

6. Gün: Kahire

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Giza Piramitleri ve Kahire Müzesi Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

**Giza Piramitleri ve Kahire Müzesi turu ( öğle yemekli) // 100 USD Kişi Başı Yetişkin – 60 USD Çocuk Ücreti

Eski dünyanın 7 Harikasından birini görmeye hazır mısınız? Giza Piramitleri, gizemli Sfenks ve Dünya’nın en zengin müzelerinden biri olan Yeni Kahire Müzesi’ni ziyaret edeceğimiz bu gün, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Piramitler Bölgesi ve Kahire Müzesi giriş ücretleri fiyata dahildir.Yemekte alınacak içecekler extradır.

7. Gün: Kahire

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan İskenderiye Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

**İskenderiye turu ( öğle yemekli) // 110 USD Kişi Başı Yetişkin – 70 USD Çocuk Ücreti
Mısır’ın 2. Büyük şehri, Büyük İskender’in kurup kendi adını verdiği antik çağın en önemli metropollerinden biri. Bu şehirde göreceğimiz yerlerin başlıcaları; Montaza Sarayı Bahçeleri, Roma Amfi tiyatrosu, Tarihi kale, İskenderiye Kütüphanesi, Abu al Abbas Camii. Öğle yemeğimizi bir balık lokantasında alıyoruz. Akşam üzeri Kahire’ye dönüş.

8. Gün: Kahire - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra TK695 özel seferi ile 21:45’te uçuşumuz başlıyor. Varış saatimiz 00:05. Bir sonraki Andante Tour organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları özel seferi ile İstanbul Yeni Havalimanı – Sharm El Sheikh / Kahire - İstanbul Yeni Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
 • Havalimanı Vergileri
 • Sharm El Sheikh’te 4 Gece Belirtilen HER ŞEY DAHİL konseptinde konaklama.
 • Kahire’de 3 gece Oda&kahvaltı konaklama
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
 • Sharm El Sheikh-Kahire arası özel otobüsle transfer
 • Panoramik Kahire şehir turu
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Andante Tour Kalitesi ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Tur Programında Belirtilmeyen Tüm Geziler
 • Mısır vizesi (Havalimanında 25 USD ye Mısır Vizesi almanız gerekmektedir.)
 • Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  1.Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ NOTLAR

  • Ekstra turlarda Avantajlı Gezi paket fiyatlarından faydalanabilmek için ücretin tur esnasında acente yetkilisine ödenmesi gerekmektedir.
  • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 15 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir ya da metro ile gerçekleştirilebilir. Rehberimiz içeriği aynı kalmak şartı ile extra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce andante tour tarafından bildirilecektir.
  • Programlarımızda rehber gidilecek destinasyonda karşılamalı olacaktır, pakete dahil rehberlik hizmeti sadece panoramik şehir turu ve gidiş-dönüş alan transferini kapsamaktadır. Ekstra turlar alındığı takdirde rehberlik hizmeti de alınmış olacaktır. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
  • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 2 gün önce andante tour tarafından bilgi verilecektir.
  • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.
  • Panoramik turlar ve programda belirtilen diğer turlar, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilecek yerlerin kapatılması, herhangi bir etkinlik nedeniyle güzergah üzerindeki yolların kapalı olması ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Andante Tour sorumlu değildir.
  • Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

   

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  • Mısır vizesi (Havalimanında 25 USD ye Mısır Vizesi almanız gerekmektedir.)