***EXTRA TUR YOKK***

1. Gün: İZMİT /SELANİK

Saat 00.00’de İzmit’ten belirlenen noktadan konuklarımızı aldıktan sonra, Avrupa Turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molaların ardından Tekirdağ, üzerinden İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, sabah saatlerinde Selanik’e doğru yolculuğumuz devam ediyor.

 

2. Gün: SELANİK / İGOUMENİTSA

Sabah saatlerinde Selanik’e varışımız ardından, Ulu Önder Atatürk'ün evi ile gezimize başlıyoruz. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket. Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayrılmış yerlere geçiş ve saat 23.30’da hareket.Geceleme feribotta (pulman koltuk)

3. Gün: NAPOLİ / ROMA

Sabah Bari/Birindisi limanına varışımızın ardından, Napoli’ye hareket ediyoruz. Panoramik Napoli  turumuzda, Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, CastelNuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydanı’ndan ve Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francescodi Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından, İtalya’nın başkenti Roma’ ya hareket. Otelimize transfer. Konaklama Otelimizde.

4. Gün: ROMA

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, İtalya’nın ilk olarak dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra, San Pietro meydanı, Vatikan, Roma’nın simgelerinden Colesseum’u, Venezia Meydanı’ndan sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra Fontanadi Trevi’yi (aşk çeşmesi) görüldükten sonra, yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma’da ki en ilginç merkezlerden olan Pantheon, heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı’na hareket ediyoruz. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanının ardından otelimize transfer.

Konaklama Otelimizde.

5. Gün: SİENA -PİSA-FLORANSA

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Toskana Bölgesinde yer alan küçük ama tarihi şehir UNESCO Listesinde yer alan Siena’ya yolculuğumuz devam ediyor. Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ve İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkânına sahip olacağınız Siena gezimizin ardından, zengin tarihi, çarpıcı mimarisi ve etkileyici simge yapılarıyla ünlü yine Toskana'nın kalbinde yer alan, dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü Pisa’ya hareket ediyoruz. Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, serbest zaman sonrasında,Rönesansın doğduğu şehir olan Floransa’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Floransa turumuzda Rönesansın doğumunu simgeleyen Santa Maria del Fiore Katedrali, Giotto’nun çan kulesi, Vaftizhane, Senyorlar Meydanı ve sarayı, PonteVechio (arno ırmağı üzerindeki Floransa eski köprüsü) görülecek yerler arasındadır. Floransa turumuzun sonrasında otelimize transfer KonaklamaOtelimizde.

6. Gün: VENEDİK

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kurulu Venedik’e hareket ediyoruz. Panoramik Venedik şehir turunda; ünlü San Marco Katedrali ve meydanı, Dükler Sarayı, iç çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer Konaklama Otelimizde.

7. Gün: ZÜRİH - MULHOUSE

Sabah otelde alınan Kahvaltının ardından, İsviçre’nin en büyük ve en hareketli lokomotif şehri ve dünyanın refah düzeyi en yüksek şehirleri arasında ilk sıralarda yer alır Zürih’e hareket. Bahnhofstrasse, Grossmünster (Great Minster), Fraumünster Kilisesi (Church of Our Lady) görülecek yerler arasındadır.

Gezinin ardından Mulhouse’a hareket. Mulhouse’a varışın ardından otele transfer. Konaklama Otelimizde.

8. Gün: COLMAR - ALSAS KASABALARI - STRASBOURGH

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, dünyada şarap yoluyla ünlü Alsas kasabalarını gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Colmar’a hareket. Dünyaca ünlü Fransız şaraplarının anavatanı olan Colmar’da panoramik şehir turu. Turun ardından sürpriz olarak iki Alsas kasabasına gidiyoruz. Rengarenk evleriyle fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası Alsas kasabalarını geziyor, grevyer peynirini, lezzetli turtaları ve şarapları keşfediyoruz. Gezinin ardından Strasbourgh’a hareket. Varışın ardından kanalları ile ünlü Noel’in başkenti Strasbourgh şehir turu ve serbest zaman. Gezinin ardından Paris’e Gece Yolculuğu.

9. Gün: PARİS

Paris’e varış ve ardından rehberiniz eşliğinde şehir turu. Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Ressamlar Tepesi gibi önemli yerleri göreceğiz..Tur sonrası serbest zaman. Serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme PARİS otelimizde.

10. Gün: PARİS

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Paris’te ikinci gün. Bütün gün katılımcılarımız için serbest zaman. Işıklar şehri Paris’i doyasıya keşfetmek isteyen misafirlerimiz için ikinci günde müzeleri ve Eyfel Kulesi’ni ziyaret edebilirler. Konaklama Otelimizde.

11. Gün: BRUGGE - AMSTERDAM

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Belçika’nın çikolata kokulu, kanallarıyla ünlü Orta Çağ şehri Brugge’a hareket. Varışın ardından eski şehir bölgesinde şehir turu ve ardından serbest zaman. Gezinin ardından Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a hareket. Varışın ardından otele transfer. Konaklama Otelimizde.

 

12. Gün: AMSTERDAM – ZAANSE SCHANS - VOLENDAM

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Hollanda kasabaları olan Volendam ve ZaanseSchans’ı hareket. Daha sonrası Amsterdam’a geçerek şehrin en önemli merkezi olan ve eskiden balık pazarı olarak kullanılan, günümüzde ticaret ve eğlence merkezi olan Dam Meydanı’nı ziyaret edeceğiz. Meydanda yer alan Ulusal Anıt, MadameTussauds Müzesi De Bijenkorf ve Damrak Caddesi gibi önemli yerleri göreceğiz. Gezinin ardından akşam buluşma saatine kadar serbest zaman. Serbest zamanın ardından Amsterdam’dan ayrılış ve Berlin’e Gece Yolculuğu.

 

13. Gün: BERLİN – DRESDEN - PRAG

Sabah Berlin’e varışın ardından Brandenburg Kapısı, Eski Utanç Duvarı(Berlin Duvarı), Katledilen Yahudiler Anıtı, Berlin TV Kulesi, Alexanderplatz Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Serbest zamanın ardından Almanya’nın en güzel Barok şehri Dresden‘e hareket. II. Dünya Savaşında yerle bir olan ve küllerinden doğan Dresden şehir turu yapıyoruz. Theatreplatz, Martin Luter Anıtı, Brüls Terası, Zwinger Sarayı göreceğimiz yerlerden bazıları. Sonrasında Prag’a hareket. Konaklama Otelimizde.

 

14. Gün: PRAG

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, rehber eşliğinde şehir turu. Old Town Meydanı, Prag Kalesi, Karl Köprüsü, Astronomik Saat Kulesi, St.Vitus Katedrali gezilecek yerlerden bazılarıdır. Serbest zamanın ardından toplanma ve otele transfer. Konaklama Otelimizde.

15. Gün: VİYANA- BRATİSLAVA -BUDAPEŞTE

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Avusturya’nın başkenti Viyana’ya hareket. Viyana Eski Şehir Merkezi, Aziz Stephan Katedrali, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı göreceğiz. Sonrasında şehri bireysel keşfetmek ve Avusturya lezzetlerinin tadına bakmak için serbest zaman. Slovakya'nın başkenti ve en büyük şehrine Bratislava’ya hareket. Yeni Köprü ile Bratislava'ya giriş yapıyoruz. Marton kilisesi ve Yahudi anıtını Mozart Evi,Mihail kapısı,Franz List Evi,eski parlamento binası, Matyas Üniversitesi, Ana Meydan Roland Heykeli, Eski Belediye Binası, Bratislava'nın şans getiren sembol heykeli Cumil, ulusal tiyatro binası, Hvezdoslav meydanında serbest zaman sonrası, otele transfer. Konaklama Otelimizde.

 

16. Gün: BUDAPEŞTE

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Budapeşte şehir turumuzda, Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü, Budin Kalesi, Palemento Binası ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Meşhur Tuna Nehri üzerinde yer alan Margaret adasındaki kafe ve restoranlarda yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Budapeşte'yi akşamları daha çok seveceksiniz. Işıkların adeta dans ettiği bu muhteşem şehrin hafızalarınızda güzel bir anı olarak yer edeceğinden emin olabilirsiniz. Verilen serbest zaman sonrası, Avrupa ve Balkan kültürünün harika birleşimi ile ’’Beyaz Şehir” olarak bilinen Belgrad’a, Gece Yolculuğu.

17. Gün: BELGRAD - SOFYA

Sabah Belgrad’a varışın ardından canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turu yapıyoruz. Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Knez Mihailova Caddesi gezilecek yerlerden bazılarıdır. Verilecek serbest zamanın ardından Sofya’ya hareket. Sofya’ya varışın ardından Aleksander Nevski Katedrali, Banyabaşı Cami, Eski Şehir bölgesini gezdikten sonra serbest zaman. Gezinin ardından otele transfer. Konaklama Otelimizde.

18. Gün: SOFYA - İSTANBUL

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Türkiye`ye hareket ediyoruz. Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, ilk Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri sonrası Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Çorlu üzerinden İstanbul`a daha sonra İzmit’e ulaşarak, misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak Bir Başka Andante Tour Seyahatlerinde Görüşmek Dileklerimizle Vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
 • Igoumenitsa – Bari(Brindisi) Arası (Anex veya Superfast) Feribot Yolculuğu.(Pulman Koltuk)
 • 3* / 4 * Otellerde 12 gece konaklama
 • Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları
 • Mesleki sorumluluk sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Otellerde Alınan Sabah kahvaltıları (12 gün)
 • Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri
 • Şehir ve Gümrük Vergileri
 • Andante Tour Kalitesi ve Güvencesi

TUR ÜCRETİ: 1800 €'Dan Başlayan Fiyatlarla

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Shengen Vize Ücreti (Yeşil pasaportu veya hizmet pasaportu olan katılımcılar vizeden muaftırlar)
 • Yurtdışı Çıkış Vergisi,
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Müze, Ören Yeri Vb. Giriş Ücretleri
 • Öğle Ve Akşam Yemekleri
 • Rehber Tarafından Organize Edilen Ekstra Turlar
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Vaporetti Ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  22 Temmuz • 12 Ağustos

  1.Ek Bilgiler

  BİLGİLENDİRME

  • Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
  • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
  • Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
  • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
  • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken freeshop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) 
  • Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
  • Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.bevraklar, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
  • Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur,Andante Tur tarafından bildirilecektir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Andante Tur tarafından bildirilecektir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Andante Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  • Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Andante Tur sorumlu tutulamaz.
  • Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
  • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
  • Tura katılım için Andante Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Andante Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
  • Andante Tur  hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Andante Tur bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri