1. Gün: İZMİT / AFYON

Saat 06.00’da okul önünden hareketle Bilecik – Bozüyük – Eskişehir – Kütahya üzerinden gerekli molalar ve araç içi ikramlar eşliğinde Afyon’a doğru yolculuğumuz başlıyor. İnönü Savaşlarının kazanıldığı ve büyük önder Atatürk'ün İsmet İnönü'ye gönderdiği kutlama telgrafında "Siz orada yalnız düşmanı değil, milletin makus talihini de yendiniz" diye belirttiği, şehitlerimizin yüce anılarını yaşatmak amacıyla inşa edilmiş olan Metristepe Anıtı ile gezimize başlıyoruz. Ziyaretimiz sonrası; İkbal Dinlenme tesislerinde öğlen yemeğini almak üzere serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zaman sonrası, Avusturyalı heykeltıraş Heinrich Krippel'in yapıtı Zafer Anıtı ve Grup fotoğrafı alındıktan sonra, Başkomutan Tarihi Milli Parkı ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının, 25 Ağustos 1922 akşamı Kocatepe‘ye gelerek 26 Ağustos sabahı Büyük Taarruz’u başlattıkları yer olan Kocatepe Anıtı’na doğru hareket ediyoruz. Ziyaretimizin ardından; Atatürk Büyük Taarruz emrini verdikten sonra, 24 Ağustos 1922 günü Akşehir'den Afyon İli Şuhut İlçesine gelmiş, Yalı Mahallesi'ndeki Hacıveli Oğulları'na ait bir evi, geçici karargâh olarak kullandığı Şuhut Atatürk Karargâhı ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

2. Gün: AFYON / KÜTAHYA / İZMİT

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Türk Kurtuluş Savaşı sırasında Türk ordusunun Yunan kuvvetlerine karşı başlattığı Büyük Taarruz sırasında şehit düşen 275 subay ve 2150 erin anısına inşa edilmiş olan Büyük Taarruz Şehitliği’ni ziyaret edip, ardından, Dumlupınar Meydan Muharebesi'nde ölen Türk askerleri anısına yaptırılan Dumlupınar Şehitliği’ne doğru hareket ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Kütahya - Bozüyük – Bilecik – Pamukova güzergâhı üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İzmit’e varışımıza istinaden siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka ANDANTE TOUR organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • 4* otellerde 1 Gece  konaklama
 • Otellerde alınan 1 Sabah kahvaltısı
 • Otellerde alınan 1 akşam yemeği
 • Rehberlik hizmetleri
 • TÜRSAB seyahat sigortası
 • Andante Tour kalite ve güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  1.Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ:

  • Gezi programında belirtilen saatler, gezi günü oluşan şartlara bağlı olarak (trafik yoğunluğu, hava şartları vb.) değişiklik gösterebilir.
  • 44 kişilik katılım olması halinde gezi gerçekleştirilir.
  • Verilen fiyatlar öğrenciler için geçerlidir. Yetişkinler için ayrıca fiyatlandırma yapılacaktır.
  • Verilen fiyat, bayram, yılbaşı, yarıyıl tatili vb. özel günlerde geçerli değildir.

   

  **Tur dönüşü araçlarımız kalkış noktası haricinde (Okul Önü) başka bir noktada durmamaktadır.

   

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri