Asırlar boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan, Osmanlı yapılarıyla ünlü,

Tarihin gördüğü en büyük mimar,

Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Camii, Osmanlı’nın Başkenti…

Edirne - Karaağaç - Tarihi Meriç Köprüsü - Tren İstasyonu - Balkan Savaşı Müzesi - Adalet Kasrı - Cihannuma Kasrı - Balkan Şehitliği - Selimiye Camii - Arasta

Gece saat 01:00’da belirtilen noktada hareket ile Edirne yolculuğumuza başlıyoruz. Osmanlı`ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan Edirne`ye sabah varıyoruz. (Edirne’nin ilk çağda adı Orestia, Romalılar döneminde ise Hadrianapolis’dir.)Sonrasında 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan, Edirne`ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren istasyonu gezilerimizi yapıyor ve Kır kahvesinde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından, Edirne Şehir Merkezine dönerek Edirne`deki gezimize II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı Askeri Mimari örneği Bucuktepe Tabyasında Şükrü Paşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırp Sındığı Savaşı Müzesi, Saray içi gezisi, tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray köprüleri,Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan`ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği`ni geziyoruz. 16.y.y.da Su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından, Meşhur Edirne ciğerinin tadına bakmak için öğlen yemeğine geçiyoruz. (Extra) Yemeğimizin ardından, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, Yazılarıyla Ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan`ın "Ustalık Eserimdir" dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı’na geziyoruz.Daha sonra Edirne`nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem ezmesi, Edirne Peyniri, Edirne`nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında İstanbul’a hareket, almış olduğumuz kalkış noktasında siz değerli misafirlerimize bir başka ANDANTETOUR gezilerimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Otopark Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Andante Tour Kalite ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  1.Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ:

  - Gezi programında belirtilen saatler, gezi günü oluşan şartlara bağlı olarak (trafik yoğunluğu, hava şartları v.b) değişiklik gösterebilir.

  - Verilen fiyatlar 44 kişilik katılım olması halinde geçerlidir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri