VİZESİZ BAŞTANBAŞA UKRAYNA TÜRK HAVA YOLLARI İLE

FaceBook ta paylaş

1987 1988 1989 4037 4038

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28 TEMMUZ-4 AĞUSTOS

 

 

01.Gün İSTANBUL – LVİV – (ORTAÇAĞ AKŞAM YEMEĞİ)

Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde saat 05.00`de hazır bulunulması. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 441 sefer sayılı uçuşu ile 08.05`te Lviv`e hareket. Yerel saatle 10.05 Lviv`e varış ve havalimanında bekleyen otobüsümüz ile panoramik Lviv turu. II. Dünya Savaşı`ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi`ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Ortaçağ Akşam Yemeği turu. 200 yıldır kesintisiz hizmet veren bir eczane olan eczacılık müzesi, ünü Lviv sınırlarını çoktan aşmış Lviv Çikolatalarının yapılışını görüp tadabileceğimiz Lviv çikolata fabrikası ziyaretimizin ardından yapacağımız ortaçağ sokakları yürüyüşümüzle ulaşacağımız restoranımızda yerel lezzetlerden seçilmiş akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek bitimi otelimize transfer.

Ekstra tur: Ortaçağ Akşam Yemeği turu (50 Euro)
 

02. Gün LVİV – (ALTIN NAL ŞATOLARI)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Altın Nal Şatoları Turu.

Ekstra tur: Altın Nal Şatoları Turu (45 Euro)
 

Altın Nal Şatoları Turunda orijinal halleri günümüze kadar korunmuş, birbirinden etkileyici şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Zolochev şatosu; 1634` den günümüze kadar gelen, restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar birçok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikâyesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev kalesi ziyaretinin ardından, ikinci durağımız Olesko Şatosuna geçiyoruz. 18. yüzyıldan kalma, mimarisi ile ortaçağı yansıtan ender güzellikteki Olesko şatosu her ne kadar bölge savunması için yapılmış olsa da zamanın Polonya`lı asillerinin rezidansı olarak da hizmet vermiştir. Tur bitimi otelimize transfer
 

03. Gün LVİV – KARPATLAR – (HOTİN & KAMANEÇİ KALELERİ)

Kahvaltının ardından Karpatlar bölgesine hareket. İlk durağımız Hürrem Sultan`ın doğum yeri Roathyn kasabasındaki fotoğraf molamızın ardından Ivano Frankovisk kentine doğru devam ediyoruz, Kuruluşundan 300 yıl sonra ünlü Ukrayna`lı yazar Ivan Franko`nun adına ismi değiştirilen, Karpatlarin Başkenti olarak bilinen şehir panoramik olarak görülecek olup, ardından Kamenets-Podolskiy şehrine varış ve panoramik şehir turu; Kamenets-Podolskiy (Kamaniçe), bugün Ukrayna sınırları içinde kalan Ukrayna`nın 3. en büyük ortaçağ şehridir. Osmanlı tarihinde (1672-1699 döneminde) Kamaniçe adıyla Osmanlı Devleti'nin Podolya Eyaletinin de idarî merkezi olmuştur. IV. Mehmet komutasındaki Osmanlı ordusunun Kamaniçe Seferi`nde 8 günlük kuşatmanın ardından fethedilerek Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır ve bu durum 1672'de imzalanan Bucaş Antlaşması'yla Lehistan Krallığı (Polonya) tarafından kabul edilmiştir. Bugün şehrin ortaçağ bölgesinde, sayısız anıtsal yapı görmek mümkündür. Hristiyan, Musevi ve İslam mabetleri, Türk ve Ermeni Burçları, ortaçağ dönemi sokak ve meydanlar ile beraber birçok anıtsal yapı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek "Hotin & Kamaneçi kaleleri" turu. 14 ve 18. yüzyıllar arasında Lehistan-Litvanya Grandükalığı, Osmanlı İmparatorluğu ve Rus Çarlığı arasındaki çatışmaların odak noktası olan, daha sonra önemini yitirerek bir dönem hapishane olarak da kullanılmış olan Kamaniçe kalesi ziyaretimizin ardından; Osmanlı Devleti ile Lehistan arasında 1620-1629 savaşlarına son veren Hotin Antlaşmasının imza edildiği Hotin Kalesine geçiyoruz. Tur bitimi Karpatlar bölgesindeki otelimize transfer.

Ekstra tur : "Hotin & Kamaneçi kaleleri" turu. (35 Euro)
 

04. Gün KARPATLAR – VİNNİTSA – UMAN – ODESSA

Erken kahvaltının ardından Vinnitsa`ya hareket. Ukrayna`nın refah seviyesi en yüksek, Ukrayna devlet başkanı Petro Poroşenko`nun özel ilgi gösterdiği otomobil fabrikaları ve elmas işleme atölyeleriyle tanınan Karpatların en verimli köşelerinden Vinnitsa`daki panoramik turumuzun ardından, ikinci durağımız Uman şehrine geçiyoruz. Yaklaşık ikibin çeşit ağaçla Ukrayna`nın en büyük arboretum`u (bilimsel araştırma ve gözlem için kurulan ağaç koleksiyonu) Sofiyivka Parkı ve İsrail`i tanımayan, siyonizme karşı tavırlarıyla bilinen Hasidik Yahudiliğin en önemli ziyaret noktalarından biri olan Uman`da yapacağımız panoramik şehir turunun ardından Karadeniz`in en büyük liman kentlerinden biri olmanın yanında, plajları ve eğlence yaşamıyla ünlü Odessa`ya hareket. Varışımızın ardından otelimize transfer.

05. Gün ODESSA – (KATAKOMB & SHUSTOV KONYAK MÜZESİ)

Kahvaltının ardından panoramik Odessa turu. Turumuz esnasında yapacağımız kısa bir yürüyüşle, Opera binası, Puşkin müzesi, Tarih Müzesi, Puşkin anıtı ve Parkı, Potemkin merdivenleri, Çariçe Katerina II heykeli görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek "Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası turu.

Ekstra tur : "Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası turu (55 Euro)
 

Katakomb. 1700`lerde şehrin yeniden inşası için çıkarılan kumtaşı madenleri bugün Odessa`nın altında toplamı 3000 km`yi bulan tünellere dönüşmüş durumdadır. Kaçakçılıktan depolamaya kadar pek çok biçimde kullanılan bu tüneller ikinci dünya savaşında Partizanlara sığınak oluşturmuştur. Turumuzda revirinden mutfağına, silah bakım odasından dersliğine kadar bütünüyle korunmuş bir yeraltı Partizan hücresini görüyoruz. Shustov Konyak Müzesi. Eski Sovyet ülkeleri anıldığında akla ilk gelen votka olsa da; konyak da ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir. Turumuzda, atölye ve müze kısımlarında konyak yapımı hakkında bilgiler alıyor, tadacağımız ürünlerden satın alma imkânını da buluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.
 

06. Gün ODESSA – KİEV – (DİNYEPER TEKNE TURU & AKŞAM YEMEĞİ)

Kahvaltının ardından Kiev`e hareket. Varışımızın ardından panoramik Kiev turu. Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya meydanını gördükten sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi Knyagine Olga Heykeli turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek "Dinyeper tekne turu & Akşam yemeği" turu. Akşamüstü Kiev`i ikiye bölen Dinyeper nehri üzerinde yapacağımız tekne gezimizin ardından geleneksel bir Ukrayna restoranına geçiyor ve ülkenin yerel lezzetlerinden hazırlanmış akşam yemeğimizi alıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.

Ekstra tur : "Dinyeper tekne turu & Akşam yemeği" turu. (55 Euro)
 

07. Gün KİEV – POLTOVA – HARKOV (PCERSKA LAVRA & MİKROMİNYATÜR & 2. DÜNYA SAVAŞINDA UKRAYNA)

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek "Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi" turu.

Ekstra tur : "Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi" turu. (45 euro)
 

Pcerska Lavra Manastırı. Büyük Vlademir`in çabalarıyla bir metropolitlik merkezi olarak kurulan manastır hiç şüphesiz hem bugün bildiğimiz Rus ulusunun hem de Rus Ortodoks kilisesinin en önemli anıtlarından biridir. Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü haline getirilmiştir. Mikrominyatür Galerisi. Tanınmış minyatür sanatçısı Nikolay Syadristıy`ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserlerinden, ziyaretçilerini hayrete düşüren bir derlemedir. 2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi. İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan ikinci dünya savaşına dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müze, Ukrayna`nın en önemli ulusal değerlerindendir. Tur bitiminde Paltova`ya hareket. Demirbaş Şarl (İsveç kralı 12. Charles) ve Çar Deli Petro (1. Petro) arasında geçen, sonuçları bakımından Osmanlı İmparatorluğu`nu da ilgilendiren Poltova savaşının gerçekleştiği bölge olan Poltova`da panoramik şehir turunun ardından Harkov otelimize transfer.
 

08. Gün HARKOV – İSTANBUL

Kahvaltının ardından panoramik Harkov şehir turu. Forest Park/Glory Memorial Aniti, Shevchenko Monument (Anıtı), Uspensky Cathedral (Harkov`un En Yuksek Binasi 89.5m), Pokrovsky Cathedral (Harkov`un en eski yapısı 1689), Avrupa`nın en büyük meydanı Svobody (Özgürlük) Meydanı, Mirror Stream Fountain, Gorky Park turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Harkov havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK 1476 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.50`de İstanbul`a hareket. Yerel saat ile 00.20`da varış ve turumuzun sonu.

 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) – Lviv (LWO) / Harkov (HRK) – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti ikram dâhil,
 • Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar
 • Odessa, Kiev, Poltova, Harkov, Vinnitsa, Lviv, Uman ve Karpatlar panoramik şehir turları
 • Otel vergileri & Turist şehir vergileri
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

 • İsteğe bağlı seyahat sigortası
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Yurtdışı çıkış vergisi
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANDANTE TOUR, A-4915 belge numaralı Turizm Seyahat Acentasıdır.
Ömerağa Mah. Alemdar Cad.

Beyazhan İşhanı Kat / 2 İzmit - KOCAELİ

TEL : 0 262 323 69 70 – 332 28 71

FAKS: 0 262 332 28 71

İlgili Terimler :
Bulunduğu Bölge : VİZESİZ BAŞTANBAŞA UKRAYNA TÜRK HAVA YOLLARI İLE
Bulunduğu İl : VİZESİZ BAŞTANBAŞA UKRAYNA TÜRK HAVA YOLLARI İLE
Bulunduğu İlçe : -
Fiyatı : BİZİ ARAYIN !!

Otel ve Tur Arama

Filter

En Yeni Turlar

BÜYÜK İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU THY İLE KURBAN BAYRAMI ÖZEL                                 BÜYÜK İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU THY İLE KURBAN BAYRAMI ÖZEL   15 AĞUSTOS
7 ÜLKEDE BALKANLAR                                             7 ÜLKE’ DE BALKANLAR   8 – 16 EYLÜL   1.Gün İzmit –
KLASİK İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE ( ROMA – MİLANO )                                     KLASİK İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE ( ROMA – MİLANO
SAFRANBOLU SAFRAN ÇİÇEĞİ HASADI TURU / 1 GECE OTEL KONAKLAMASI                               SAFRANBOLU SAFRAN ÇİÇEĞİ HASADI TURU / 1 GECE OTEL KONAKLAMASI 13 –
Yunanistan – Makedonya – Bulgaristan Turu 2018 Şok Promosyon !                                 YUNANİSTAN – MAKEDONYA – BULGARİSTAN TURU 2018 ŞOK PROMOSYON ! 3 –
BUDVA TURLARI TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE                           BUDVA TURLARI TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE   9-13 EYLÜL   1.GÜN ISTANBUL – PODGORICA – BUDVA Siz
PHUKET TURU TÜRK HAVAYOLLARI İLE 6 GECE 8 GÜN                       PHUKET TURU TÜRK HAVAYOLLARI İLE 6 GECE 8 GÜN   2-9 EYLÜL   1.gün İSTANBUL – PHUKET     Atatürk Havalimanı
BEYRUT TURLARI TÜRK HAVA YOLLARI İLE                                 BEYRUT TURLARI TÜRK HAVA YOLLARI İLE 22-25 AĞUSTOS   1. Gün: İSTANBUL – BEYRUT Atatürk Havalimanı
RODOS TURU KURBAN BAYRAMI ÖZEL 3 GECE 4 GÜN                               RODOS TURU KURBAN BAYRAMI ÖZEL 3 GECE 4 GÜN 19-22 AĞUSTOS   1.GÜN: MARMARİS – RODOS 07.00`de Marmaris`te
2018 Kış Dönemi Orta Avrupa Turu – THY – 6 Gece 7 Gün – Prag Gidiş Kösice Dönüş / Kösice Şehir Turu Dâhil                               2018 Kış Dönemi Orta Avrupa Turu – THY – 6 Gece 7 Gün Prag
Yılbaşı Romanya & Transilvanya Şato Turu Otobüs İle İstanbul Hareket 29 Aralık 2018 – 2 Gece 4 Gün                                 Yılbaşı Romanya & Transilvanya Şato Turu Otobüs İle İstanbul Hareket 29 Aralık
BENELUX TURLARI PEGASUS HAVA YOLLARI İLE (CRL- AMS)                                           18-25 AĞUSTOS   1.Gün İSTANBUL – BRÜKSEL Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali Pegasus
DOĞU ANADOLU TURU / 7 GECE OTEL KONAKLAMASI                                                       13 TEMMUZ – 22 TEMMUZ 7 EYLÜL –
OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU OTOBÜSLE BALKAN TURU YUNANİSTAN -MAKEDONYA – ARNAVUTLUK- KARADAĞ- BOSNA HERSEK- SIRBİSTAN – BULGARİSTAN Balkan Turu 7Gece 8Gün Balkanlar’ın Avrupa’sı Şehirler DUBROVNİK Turu