BURSA-CUMALIKIZIK TURU Tur Programı
Kalkış Yerleri:
Gezilecek Yerler: Bursa
PROGRAM

Sabah belirtilen noktadan hareke ile Gölcük > Karamürsel > Yalova > Orhangazi > Gemlik üzerinden Bursa'ya varış.Osmanlı sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşimini günümüze ulaştıran Cumalıkızık’ köyüne varıyoruz. Rengârenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü CumalıKızık’da Köy kahvaltımızı alıyoruz doğa ve tarih gezimizi tamamlayıp, Osmanlıların Beylikten İmparatorluğa taşındığı süreçte Osmanlı Devletine başkentlik yapan Bursa’ya hareket ediyoruz. Bu tarihi şehirde ilk durağımız Tophane olarak bilinen ve Bursa'nın en güzel seyir noktalarından birisi olan bu yerde Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Gazi ve Oğlu Orhan Gazi türbeleri ile saat kulesi, saray ve kale de görülerek rivayete göre yapımında Karagöz ile Hacivat’ın da çalıştığı ünlü Bursa Ulucami'yi ve hemen yanı başındaki ipekçileri ile ünlü Koza Han’ı ziyaret ediyoruz. Ulucami ziyaretimiz sonrası,Yaşam ve Kültürüyle “Bursa”, Bursa’nın toplumsal ve kültürel yaşamını, geçirdiği değişmelerle birlikte, ayrıntıları bizlere sunan kent müzesine hareket ediyoruz.Gezimiz sonrası Gemlik, Orhangazi, Yalova güzergâhındandönüş yolculuğumuza geçiyoruz. İzmit’e ulaşıyor ve Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka bir ANDANTE TOUR organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Kalkış Yerleri
  Notlar

  ÖNEMLİ:

  - Gezi programında belirtilen saatler, gezi günü oluşan şartlara bağlı olarak(trafik yoğunluğu,hava şartları v.b) değişiklik gösterebilir.


  İptal Şartları
  https://andantetour.com/tur-217-bursa-cumalikizik-turu.html

  Ömerağa Mh. Alemdar Cd. Beyaz Han Kat:2 (4 Yol Ziraat Bankası Üstü ) – İzmit
  +90 (262) 323 69 70


  Bu çıktı 03.02.2023 12:53 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.