ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU (Günübirlik) Tur Programı

Kültür Turları Covid-19 Bilgilendirmesi

Değerli misafirlerimiz sağlığınız bizler için çok önemli, AndanteTour olarak Covid-19 sürecinde almış olduğumuz önlemleri bilgilerinize sunarız.

 • Sertifikalı dezenfeksiyon şirketleri ile, belirlenen standartlarda araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir ve kayıt altına alınmaktadır
 • ​Turlarımızda yer alacak görevli personellerimizin sağlık kontrolleri rutin olarak yapılmaktadır ve gerekli belgelere sahiptirler
 • Paket tur satın alan misafirlerimizin otobüs veya diğer ulaşım araçlarına binişleri öncesinde biniş noktalarımızda tur ulaşım aracına kabul formu görevli personeller tarafından paylaşılarak imzalatılacaktır
 • Araçlarımız da koruyucu ekipman (maske, dezenfektan, eldiven) bulunmaktadır ve tüm misafirlerimize dağıtılacaktır.
 • Misafirlerimiz ve personelimizin maske kullanımı zorunludur.
 • Araçlarımızın ön kapı ve arka kapı bölümlerinde araca binişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulundurulmaktadır.
 • Araçlarımızda tek kullanımlık bardak su haricinde ikram dağıtılmayacaktır.
 • Turlarımızın da belirli süreler içerisinde molalar verilerek araç havalandırılması sağlanacaktır.
 • Bagaj alırken ve teslim edilirken tek kullanımlık dezenfektan bezlerle silinecek
 • Rezervasyonunuzu oluşturma esnasında seyahat temsilcisi ile birlikte, HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır.

 

Korona virüs önlemleri kapsamında yurt içi seyahatlerde uygulanacak kurallar hakkında bilgilendirme

6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak. Aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç hariç uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için negatif sonuçlu PCR testi bulunacak. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecek. Aşılı olan kişiler için son aşının üzerinden 14 gün geçmesi şartı aranacak.

Kalkış Yerleri: Kocaeli-Yalova-Bursa
Gezilecek Yerler: Çanakkale şehitlikler
PROGRAM
Conkbayırı, Türk Siperleri, 57. Alay Şehitliği, Alçıtepe, Çanakkale Şehitleri Abidesi, Seyit Onbaşı, Kilit bahir Kalesi, Çanakkale Destanı Tanıtım Müzesi,Eceabat, Çimenlik Kalesi Askeri Müze ve Nusret Mayın Gemisi

Akşam saatlerinde okul önünden hareket ile (İstanbul - Tekirdağ - Malkara - Keşan - Bolayır  - Gelibolu) Yolda verilen molalar birlikte, Gelibolu Milli Parkına varış. Kabatepe üzerinden Kemal Yeri ve yol üzerindeki diğer yerleri panoramik olarak görerek ilk durağımız olan Conkbayırı bölgesine varış. Burada Türk Siperleri, Atatürk Anıtı, Yeni Zelenda Mezarlığı ve Anıtı, Atatürk'ün Gözetleme Yeri ve saatine şarapnel parçasının çarptığı yer ile 261 rakımlı tepeyi görerek 57. Alay'a hareket ediyoruz.

Yol üzerindeki çeşitli anıt, mezarlık ve şehitlikleri panoramik olarak göreceğimiz yolculuk sonrası Çanakkale'nin kahraman Alayı 57. Alay şehitliğini ziyaret ediyoruz. 57. Alay ziyareti sonrası ,Çanakkale Savaşlarında hayatını kaybeden bütün şehitlerimiz anısına yapılan Çanakkale Şehitleri Abidesi'ne geçiyoruz. Burada savaşlarda verdiğimiz 215 bin kaybımızı rahmetle andıktan sonra Mecidiye Tabyalarına hareket ediyoruz. Mecidiye tabyalarının hemen dibinde 215 okkalık (275 kg) dev top mermisini tam 3 kez kaldırarak İngilizlerin ünlü Ocean zırhlısını savaş dışı bırakan kahraman Seyit Onbaşı'nın anıtını ziyareti ardından, Çanakkale Destanı Tanıtım Müzesi geçiyoruz. Müze gezimiz sonrasında ,Öğle yemeği için Alçıtepe Köyü’ne varış.Alınan yemek sonrası, Kilit Bahir Kalesi ve tabyaları panoramik olarak görüldükten sonra Eceabat ilçesinden otobüsümüzle birlikte Çanakkale boğazından Asya yakasına Çanakkale Merkeze geçerek burada Çimenlik Kalesi Askeri Müzesini ziyaret ediyoruz.

Müzede ilk olarak Deniz Savaşlarının kaderinde kilit rol oynayan kahraman gemi Nusret’in birebir maketini görüyor sonrasında ise Asker refakatçilerin eşliğinde unutulmaz ve duygu yüklü bir gezi yapıyoruz. Gün sonunda Truva filminde kullanılan Maket atı da görüntüleyerek Lapseki - Bandırma - Karacabey - Bursa - Yalova - Karamürsel güzergahı ile akşam saatlerinde İzmit'e ulaşıyoruz ve Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka bir ANDANTE TOUR organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

 

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Kalkış Yerleri
  Notlar

  ÖNEMLİ:

  - Gezi programında belirtilen saatler, gezi günü oluşan şartlara bağlı olarak (trafik yoğunluğu, hava şartları vb.) değişiklik gösterebilir.

  - Verilen fiyatlar 44 kişilik katılım olması halinde geçerlidir.

  - Verilen fiyatlar öğrenciler ve öğretmenler için geçerlidir.

  - Yetişkinler için ayrıca fiyatlandırma yapılacaktır.

   

  **Tur dönüşü araçlarımız kalkış noktası haricinde (Okul Önü) başka bir noktada durmamaktadır.


  İptal Şartları
  https://andantetour.com/tur-12-canakkale-sehitlik-turu-gunubirlik.html

  Ömerağa Mh. Alemdar Cd. Beyaz Han Kat:2 (4 Yol Ziraat Bankası Üstü ) – İzmit
  +90 (262) 323 69 70


  Bu çıktı 03.12.2022 02:22 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.