Bahar Şenliğine Davetlisiniz..

Sabah saatlerinde belirtilen kalkış noktalarından katılacak konuklarımız ile birlikte Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’ da önemli bir kültür mirası olan camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kentimiz Edirne ’ye hareket ediyoruz. Kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii (Restorasyonda olduğu için ziyarete açık olan bölümler gezilebilecektir.) ve Arasta Çarşısı gezilerinin ardından, Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, badem ezmesi, Edirne peyniri Edirne’nin eski bir geleneği aynalı gelin süpürgesi, yöresel meyve sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molası ardından, 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk topraklarına katılan Edirne’ ye 4 km lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren Garı gezileri yapıyoruz. Sonrasında Kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Meriç Nehri kıyısında alacağımız (ekstra) öğle yemeğimiz ardından, 16. yüzyıl da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezimiz sonrası, Saray içi, Tarihi Kırk pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği, gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.  Sonrasında, Kırkpınar Meydanı Saray içinde, baharın gelişinin müjdecisi KAKAVA ATEŞİ’nin yakılması ile başlayan, Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ ne katılıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığı, Kakava Şenliklerine katılmak amacı ile serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte aracımız ile buluşuyor ve ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Andante Tour seyahatinde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…

*Sabah Kahvaltısı: Uygun Mola Tesisinde veya Restoran da ekstra alınacaktır (Ekstra) 

*Öğle Yemeği: Edirne’de rehberimizin yönlendireceği bir restoranda Edirne tava ciğeri veya köfte menüsü olarak alınacaktır. (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Edirne’de rehberimizin yönlendireceği bir restoranda alınacaktır. (Ekstra)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  • Andante Tour Araçları ile Ulaşım
  • (Mercedes Travego - Tourismo, Man Fortuna v.b - Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Sınıflandırılır.)
  • Otobüs İçerisindeki İkram Bardak Su
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Andante Tour Kalitesi ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar.
  • Tüm Müze ve Ören Giriş Ücretleri
  • Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam Yemekleri

1.Ek Bilgiler

Kalkış Noktaları

*05:00 İzmit Nctiy Önü

*06:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı

*06:30 Mecidiyeköy Murat Muhallebicisi Yanı Otobüs Durağı

*07.30 Beylikdüzü Migros Önünden

 

Gezimiz Günübirlik Olup, Otel Konaklaması Yoktur. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. Tur İçeresinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez. Tur Öncesi Ve Tur İçinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Andante Tour Sorumluluğu Yoktur. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 20 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Andante Tour'da Saklıdır. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

 

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri