1. Gün: İstanbul Yeni Havalimanı - Trabzon – Fırtına Vadisi – Zipline - Sarp Sınır Kapısı – Batum

İstanbul Yeni Havalimanı iç hatlar gidiş terminalinde Türk Havayollarına ait TK 2826 sefer numaralı 07:35 hareketli Trabzon uçağı ile Trabzon’a iniş yapıyoruz.   Bizi bekleyen aracımıza binerek Rize - Ardeşen üzerinden 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisi’ ne giriş yapıyoruz. Adına yakışır bir şekilde bizleri karşılayan Fırtına Deresi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda doğaya hayran kalacağınızdan eminiz. Dere kenarında bulunan alabalık tesislerinden birinde alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz son dönemin gözde aktivitelerinden ( Ekstra ) Zipline yapabilirler. Sonrasında Batum’a geçiş için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz.  Sınır Kapısı’nda giriş işlemlerimizi tamamlayıp, Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa`nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi' ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt' tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü' nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan’ın iki Özerk bölgesinden Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumi’ de Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanı’nı, Piazza Saat Kulesi’ni, Gürcü Ortodoks Kilisesi’ni(dışından), Ermeni Kilisesini(dışından), Avrupa Meydanı’nı, Medea Heykeli'ni, Poseidon Anıtı’nı, Tiyatro Binası’nı, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle görüyoruz. Batum Bulvarı’ndaki yürüyüşümüzle en meşhur heykellerden biri olan Ali ve Nino Heykeli’ne ulaşarak fotoğraflarımızı çektikten sonra programımızı sonlandırıp otelimize geçiyoruz. 

 

Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde T.C. Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir. Anne ve baba ile seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için noterden onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâh üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Fırtına Deresi Akasya Tesislerinde alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Rehberimizin tavsiyesiyle Batum’da alınacaktır. (Ekstra)

2. Gün: Batum – Botanik Park – Adjara Wine House

Sabah kahvaltımızın ardından isteyen misafirlerimizle kısa bir yolculuğun ardından Batum Botanik Park’a ulaşıyoruz. Botanik Park 1948 yılında Joseph Stalin’in ilaç temininde kullanılmak amacıyla diktirdiği dünyanın birçok bölgesinden getirtilmiş ağaç türlerini içerisinde barındırır ve dünyada insan emeğiyle oluşturulmuş en büyük ikinci Botanik Park olma özelliğine sahiptir. Botanik Park’a giriş (EKSTRA) yaptıktan sonra içerisinde yapacağımız kısa bir orman içi yürüyüş, kuş sesleri eşliğinde büyük şehirlerin stresinden tamamen uzaklaşma imkânı sunacak sizlere. Daha sonra Gürcistan’ın dünyaca ünlü şaraplarını tatma imkânı bulacağımız Adjara Wine House’a geçiyoruz. Gürcistan’da birbirinden farklı üzüm türleri yetişmektedir ve her birinden elde edilen şarap çeşitleri farklı tat ve lezzetlerde misafirlerin (EKSTRA) tadımına sunulmaktadır. Ücreti mukabilinde tadım imkânı sunulan Adjara Wine House’da tadım yapan misafirlerimiz diledikleri şaraplardan alma imkânı da bulacaklardır. Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Yılbaşı Gala etkinliğine katılabilirler. Tüm detayları tur rehberimiz sizlere aktaracaktır.

* Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapılan otelde alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

* Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiyesiyle Batum’da alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Yılbaşı Gala Ekstra olarak alınacaktır. (Ekstra)

3. Gün: Batum – Sarp Sınır Kapısı– Sürmene- Çay Fabrikası – Trabzon Havaalanı - İstanbul Yeni Havalimanı

Sabah kahvaltımızın ardından Batum şehir merkezinde alışveriş yapabilmek için serbest zamanımız olacak. Serbest zaman sonrasında uçak saatimize bağlı olmak kaydı ile Trabzon Havalimanı’na ulaşmak için rehberimizin belirleyeceği saatte Batum’dan Türkiye’ye hareket ediyoruz. Sınır Kapısı işlemlerimizi tamamladıktan sonra Free Shop alışverişi yapma imkânı da bulup Sürmene’ye hareket ediyoruz. Çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyor, çayın nasıl demleneceği, kaliteli çayın ayrımını nasıl yapacağımızı uzmanlarından dinleyip çaylarımızı içtikten sonra yalnızca Karadeniz’ de bulacağınız Mayıs Çayı alışverişini yapıyor ve Trabzon Havalimanına ulaşıyoruz. Türk Havayollarına ait TK 2833 sefer numaralı 18.55 sefer saatli uçuş ile İstanbul’a dönüyoruz. Bir sonraki Andante Tour organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapılan otelde alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

* Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiyesiyle  alınacaktır. (Ekstra)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 •  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
 •  Lux Araçlar ile Ulaşım
 •  Milli Park Giriş Ücretleri
 •  Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 •  Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 •  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 •  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Andante Tour Kalitesi ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
 •  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler vb.)
 •  Tüm Öğle Yemekleri
 •  Tüm Akşam Yemekleri
 •  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 •  Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
 •  Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
 •  Yurtdışı Çıkış Harcı
 •  Katılmak İsteyen Misafirler için Yılbaşı Gala Ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  Yılbaşı Menüsü: (Tüm Yemekler 4 Kişiye 1 Porsiyon Şeklinde Ortaya Servis Edilecektir) New Ship Restaurant Batum

  Yemekler

  - Çoban Salata,

  - Sezar Salata Tavuklu,

  - Şakşuka,

  - Yoğurt Ezme,

  - Tavuk Salata,

  - Cevizli Patlıcan,

  - Sulguni Peynir,

  - İmeruli Hachapuri,

  - Mantar Güveç Peynirli,

  - Mexican Patates,

  - Çaşaşuli (Güveçte Domates Sos ve Baharatlı Dana Eti),

  - Tavuk Şaşlık,

  - Dana Şaşlık,

  - Erik Sos,

  - Domates Sos,

  - Meyve,

  - Gürcü Lavaş Ekmeği.

   

  İçecekler

  - Gürcü Limonatası (Armut Suyu)

  - Su.

  - Yeni Rakı 4 Kişiye 1 Litre (Rakı İçmeyen Misafirlere Limitsiz Vodka veya Limitsiz Ev Yapımı Kırmızı Şarap)

   

  Program

  - Bay ve Bayan Solist.

  - Dj.

  - Dansöz.

  - Gürcü Yöresel Halk Dansları.

  - Ukrayna Dans Grubu.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri