TÜRKIYE’ NIN ILK MODERN VE DEV AKVARYUM’U SIZLERI BEKLIYOR…

DOLMABAHÇE SARAYI & SEALİFE AKVARYUM

Sabah okul önünde buluşma ve İstanbul’a hareket.

İstanbul'daki ilk durağımız DOLMABAHÇE SARAYI’dır.Saray 19. yüzyıl ortalarında Sultan Abdülmecit tarafından Boğaziçi kıyısında inşa ettirilmiştir. Dekorasyonuna 14 ton saf altın kullanılan Sarayı gezerken yağlıboya tablo koleksiyonunu, mabeyn salonunda yer alan dünyanın en büyük kristal avizelerinden birini ve kraliyet mücevherlerini görüyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1927-1938 yılları arasında İstanbul’daki çalışmalarında Dolmabahçe Sarayı’nı kullanmıştır. Baş komutan Atatürk'ten eşsiz anıların bulunduğu Dolmabahçe Sarayından sonra ki durağımız SEALİFE AKVARYUM. 

Avrupa'nın en uzun sualtı Okyanus Tüneli’nde ve 270 derece açılı sualtı izleme odasında göz kamaştırıcı bir yürüyüşüne çıkabilir ve üzerinizden geçen vatozları ve köpekbalıklarını görebilirsiniz.Hacmi ve barındırdığı canlı çeşidiyle,gezi güzergâhlarındaki aktiviteleriyle dünya çapındaki tüm akvaryumlar içerisinde önemli bir konuma sahiptir.8 bin metrekarelik alanda, 80 metrelik cam sualtı gözlem 270°‘ lik görüş açısına sahip tüneliyle dünyanın en büyük akvaryumları arasına girmiştir. Sea Life Akvaryum’da her biri 6 bin 800 metreküp su hacmine sahip 64 tank mevcuttur.

Köpekbalıkları, vatozlar, deniz kaplumbağaları, deniz atları, deniz yıldızları, arapaymalar,mürenler ve daha fazlasını yakından inceledikten sonra İzmit'e dönemk üzere yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde İzmit'e ulaşıyor, siz değerli misafirlerimizle başka bir AndanteTour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • -Lüks otobüslerle ulaşım
 • -Öğrenci giriş ücretleri
 • -Andante Tour kalite ve güvencesi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Tüm kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  –       Gezi programında belirtilen saatler, gezİ günü oluşan şartlara bağlı olarak (trafik yoğunluğu, hava şartları v.b) değişiklik gösterebilir.

  –      46 kişilik katılım olması halinde gezi gerçekleştirilir.

  –      Geziye katılan veliler müze giriş ücretlerini kendileri öderler.

  –      Gezi esnasında öğretmenler müze girişleri için kimliklerini ibraz etmek zorundadır.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri