Tarihin içinde Keyif ile Kaybolacağınız

TARİHİ YARIMADA TURU

Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Camii    

---------------------------------------------------------------------------

 

Covid-19 Bilgilendirmesi

Değerli misafirlerimiz sağlığınız bizler için çok önemli, AndanteTour olarak Covid-19 sürecinde almış olduğumuz önlemleri bilgilerinize sunarız.

 • Sertifikalı dezenfeksiyon şirketleri ile, belirlenen standartlarda araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir ve kayıt altına alınmaktadır
 • ​Turlarımızda yer alacak görevli personellerimizin sağlık kontrolleri rutin olarak yapılmaktadır ve gerekli belgelere sahiptirler
 • Paket tur satın alan misafirlerimizin otobüs veya diğer ulaşım araçlarına binişleri öncesinde biniş noktalarımızda tur ulaşım aracına kabul formu görevli personeller tarafından paylaşılarak imzalatılacaktır
 • Araçlarımız da koruyucu ekipman (maske, dezenfektan, eldiven) bulunmaktadır ve tüm misafirlerimize dağıtılacaktır.
 • Misafirlerimiz ve personelimizin maske kullanımı zorunludur.
 • Araçlarımızın ön kapı ve arka kapı bölümlerinde araca binişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulundurulmaktadır.
 • Araçlarımızda tek kullanımlık bardak su haricinde ikram dağıtılmayacaktır.
 • Turlarımızın da belirli süreler içerisinde molalar verilerek araç havalandırılması sağlanacaktır.
 • Bagaj alırken ve teslim edilirken tek kullanımlık dezenfektan bezlerle silinecek
 • Rezervasyonunuzu oluşturma esnasında seyahat temsilcisi ile birlikte, HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır.

 

Korona virüs önlemleri kapsamında seyahatlerde uygulanacak kurallar hakkında bilgilendirme

6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak. Aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç hariç uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için negatif sonuçlu PCR testi bulunacak. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecek. Aşılı olan kişiler için son aşının üzerinden 14 gün geçmesi şartı aranacak.

 Sabah okul önünde hareket ile İstanbul yolculuğumuz başlıyor. Topkapı Sarayı’na geçiyoruz. Sarayda sırasıyla Bab-ı Hümayun, Ayairini, Babüsselam, Saltanat arabaları, Mutfaklar ve porselen kolleksiyonu, Divan-ı Hümayun ve Adalet Kulesi, Hazine (silahlar), Babüssade, Arz Odası, III. Ahmet Kütüphanesi, Kutsal Emanetler Dairesi, Hamam, Topkapı Hazineleri, Mecidiye, Bağdat ve Revan Köşkleri, Kameriye ve Has Bahçe gezilerinin ardından, Öğle yemeği için serbest zaman ardından,1500 yılı aşkın bir süre tarihin tanıklığını yapan Ayasofya Müzesi ile devam ediyoruz. Müzedeki galerileri ve sanat harikası mozaikleri görüyor, Bizans İmparatorluğu döneminde su deposu olarak kullanılan Yerebatan Sarnıcı ile devam ediyoruz. bu etkileyici mekânda Ağlayan sütün ve mitolojik yaratık Medusa başlarını görüp.
 Sultan I Ahmet tarafından yaptırılan 6 zarif minaresi ve muhteşem çini ve mavi hâkim süslemeleriyle ziyaretçilerinde hayranlık uyandıran Sultanahmet Camisi ile Sultanahmet Meydanındaki Dikilitaş, Örme Sütun, Yılanlı Sütun ve Alman Çeşmesini gördükten sonra Dönüş yolcuğu için hareket ediyor, Akşam saatlerinde Kocaeli’ne varış ve başka bir Andante tour organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • Öğrenci giriş ücretleri
 • Otopark ücretleri
 • Andante Tour kalite ve güvencesi
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  Günübirlik tur sayfasında bu alanları tasarımdan kaldırın

  1.Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ:

  – Gezi programında belirtilen saatler, gezi günü oluşan şartlara bağlı olarak (trafik yoğunluğu, hava şartları v.b) değişiklik gösterebilir..

  – Verilen fiyatlar 44 kişilik katılım olması halinde geçerlidir.

  – Verilen fiyatlar öğrenciler ve öğretmenler için geçerlidir.

  – Yetişkinler için ayrıca fiyatlandırma yapılacaktır.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri