Kayalara Çarparak Uğuldayan Suyun Sesi… Gürgen Ağaçlarıyla Çevrili Vadideki Eşsiz Manzaralar...Dev Kayın ve Değişik Ağaç Türleri ile Renk Cümbüşünün Oluşturduğu Güneş Işınları ile Gökkuşağını İçinde Barındıran Türkiye’nin Sayılı Büyük Şelalelerinden biri GÜZELDERE ŞELALESİ…                                          

Sabah Belirtilen noktadan hareket ederek Adapazarı - Düzce üzerinden Gölyaka istikametine devam ediyoruz. Güzeldere Şelalesi Orman Bakanlığı Milli Parklar ve Av-Yaban Hayatı Koruma Genel Müdürlüğü tarafından "Orman İçi Dinlenme Yeri" olarak tescil edilmiş olan bu güzel alanın içindedir.Kayın,Gürgen, Köknar, Porsuk, Sarıçam, Karaçam, Kestane, Ihlamur, Akçaağaç gibi bir çok ağaç türüyle kaplı bu doğa harikası mekânda yöresel ürünlerden hazırlanmış keyifli bir kahvaltıyla güne başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından ağaçlarla kaplı bir yoldan sabah sporumuzu da yaparak ilerliyoruz ve yürüşümüzü Güzeldere şelalesinin görkemiyle taçlandırıyoruz.Türkiye`nin en yüksek şelalesi (130 mt) olarak bilinen şelale gezimiz sonrasından vereceğimiz serbest zamanımızda doğayla iç içe vakit geçirip hem bol bol oksijen alıp hem de bol bol fotoğraf çekme imkanı bulacağız. Serbest zamanımız sonrasında otobüsümüze binerek Gölyaka mevkiinde bulunan ve 2005 yılında Yaban Hayatı Geliştirme sahası olarak tescillenen Efteni gölü kıyısında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Efteni gölü içerisinde bulunan 175 kuş türünden, 123 adeti Dünya doğayı koruma birliğinin kırmızı listesinde yer almaktadır.Bu sebepledir ki kuş gözlemciliğinde çok önemli bir yere sahiptir. Efteni gölündeki molamız sonrasında yönümüzü Bolu Dağına çeviriyoruz. Kaynaşlı’dan eski Bolu dağı yoluna girdikten bir süre sonra dünyaca ünlü birçok spor kulübünün hem antrenman hem de konaklama alanı olarak kullandığı 1300 mt rakıma sahip olan Topuk Yaylasına ulaşıyoruz. Topuk yaylası göleti etrafında yapacağımız yürüyüşümüzü gerçekleştirirken sahip olduğu orman dokusu içerisinde göl ile birleşen görsel güzelliğiyle Topuk Yaylası görenleri kendisine hayran bırakacaktır. Öğle yemeklerimizi de yedikten sonra serbest zamanımızda doğa ile iç içe geçirilen bir günün yaşatacağı keyif ile Kocaeli’ne dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde İzmit’ e varıyoruz ve Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak başka bir ANDANTE TOUR organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER
- Milli Park Giriş Ücretleri
- Sabah Kahvaltısı (Güzeldere Şelalesi Tabiat Park Restaurantta vb. alınır)
- Öğle Yemeği ( Topuk Yaylalasında açık havada mangal olarak alınır)
- Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
- Lüks otobüslerle ulaşım
- Otopark ücretleri
- Profesyonel Rehberlik Hizmeti
- Andante Tour kalite ve güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  Günübirlik tur sayfasında bu alanları tasarımdan kaldırın

  1.Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ:

  - Gezi programında belirtilen saatler, gezi günü oluşan şartlara bağlı olarak (trafik yoğunluğu, hava şartları v.b) değişiklik gösterebilir.

  - Verilen fiyatlar 44 kişilik katılım olması halinde geçerlidir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri