1. Gün: Gece Yolculuğu

Saat 00.00 da  İzmit Perşembe(Eski) Pazarı otoparkından katılan Siz Değerli Misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğumuza başlıyoruz. 

2. Gün: Ankara - Tuz Gölü - Aksaray - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Yeraltı Şehri - Nevşehir - Paşabağ - Dervent Vadisi - Ürgüp - Şarap Mahzenleri

Siz değerli misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde kahvaltı molası vereceğimiz Şereflikoçhisar’a ulaşıyoruz. Daha sonra ülkemizin en büyük ikinci gölü olan Tuz gölünde kısa fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Aksaray üzerinden Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini geziyor , Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl oluyor. Burada vereceğimiz fotoğraf molasını takiben, bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra  Çardak Köyü üzerinden Göreme'ye geçiyoruz.Öğle yemeğimizin ardından (Ekstra) bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağ mevkii oluyor.Burada verilen serbest zaman sonrasında Hayaller Vadisi olarak geçen Dervent Vadisi gidiyoruz. Burada çekeceğimiz birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik turumuz sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları oluyor. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyor  ve akşam yemeğimiziotelimizde alıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşuyoruz.(Gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)

- Sabah Kahvaltısı:Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
- Öğle Yemeği:Serbest yada Menü Olarak alınacaktır (Ekstra)

- Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

3. Gün: Balon Turu - Güvercinlik Vadisi - Uçhisar Kalesi - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Avanos -Onyx Taş Atölyesi - H. Bektaş-ı Veli - Elmadağ - Ankara - İzmit – İstanbul

Değerli misafirlerimiz; Balon'la uçmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşuyor ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz(Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir. Sabah otelde alacağımız  açık büfe kahvaltımız sonrası günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi – Uçhisar Kalesi oluyor. Panoramik olarak çekeceğimiz fotoğraflarımızın ardından, Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi geziyoruz.Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımların ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir, Ankara üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz.İzmit’e ulaşıyor ve Siz değerli misafirlerimizle başka bir ANDANTETOUR organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.
 

- Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)

- Öğle Yemeği:Serbest yada Menü Olarak Alınacaktır (Ekstra)

- Akşam Yemeği:  Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

 

- Konaklama Oteli:DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

-4* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

- Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 1 Akşam Yemeği

- Lüks Araçlar ile Ulaşım
- Milli Park Giriş Ücretleri

- Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Müzekart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
- Tüm Öğlen Yemekleri
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Tüm Özel Harcamalar
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  TÜRK GECESİ:

  Kapadokya'ya özgü, kayadan oyma, otantik bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilen, Türkiye’nin bütün yörelerine ait halkoyunu figürlerinin başarıyla sergilendiği bu gece sizleri büyüleyebilir.Aynı zamanda, dans gruplarına interaktif biçimde de katılabileceğimiz bu gecede eğlenmenin tadına varıyoruz.( Otobüs ile gidiş-dönüş transfer + Limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, meyve vs. dâhil)  (Extra)

   

   

  BALON TURU:

  Dünya'nın sayılı balon parkurlarından olan Kapadokya sıcak hava balon turunda ulaşılması güç vadilerin içlerine kadar inerek peri bacalarına ellerinizle dokunmanın hazzını yaşayabilirsiniz. Muhteşem gün doğumunu Erciyes Dağı'nın eteklerinde karşılarken adrenalin bütün vücudunuzu sardığını hissedeceksiniz. Balon turu, gün doğmadan 1 saat önce otelinizden özel servis araçları ile alınmanızla başlıyor. Balon kalkış yerine gelindiğinde, hafif bir kahvaltı yapılıyor. Ardından görevlilerden uçuş hakkında kısa bir brifing alıyoruz. Ve balonun şişirilmesini takiben uçuşa başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına bağlı olarak 50 dk ile 1 saat 15 dakika sürecek olan bu muhteşem deneyim ardından siz değerli misafirlerin otele bırakılması ile balon turumuzu sonlandırıyoruz. Balon turuna katılmak için rehberlerimizden bilgi alabilirsiniz. (Extra)

   

   

  GENEL ŞARTLAR

  - Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 2 Gece 3 Gün olup 1 Gece otel konaklamalıdır.

  - Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

  - Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

  - Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

  - 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

  - Haftalık turlarda oturma düzeni sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır ve bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir.

  - Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Andante tour sorumluluğu yoktur.

  - Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Andante Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Andante Tour iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

  - Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

  - 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri