OTOBÜS İLE BALKANLAR / TÜM EKSTRA TURLAR DAHIL !

Fiyat: Öğrenmek İçin Arayın
Tarih: -
Kategori: Yurtdışı Turları
Otobüsle Ulaşım


Açıklama
Önemli Bilgiler

…BALKANLAR…

BULGARİSTAN-SIRBİSTAN-BOSNA HERSEK-HIRVATİSTAN

KARADAĞ-ARNAVUTLUK-KOSOVA-MAKEDONYA

 

1 GÜN: İZMİT - KAPIKULE-HASKOVA(Bulgaristan)

Akşam saat 21.00 belirtilen noktadan hareket ile İstanbul, Lüleburgaz ve Edirne üzerinden Kapıkule Sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport kontrol işlemlerimizin ardından Bulgaristan /  Haskova’ya doğru gece yolculuğumuz başlıyor.

 

2.GÜN: HASKOVA-PLOVDİV(FİLİBE)-BELGRAD(Sırbistan)

Sabah saatlerinde, Haskova yakınlarında alacağımız Ekstra kahvaltı molasının ardından, 4000 yıllık tarihiyle 2019 yılı Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen ve güzelliği ile tüm gezginleri büyüleyen Filibe’ye(Plovdiv) varıyoruz. Osmanlı’nın önde gelen şehirlerinden biri olmuş, önemli ilim adamları yetiştirerek İslam merkezi olmayı başarmış kente,.Roma dönemi tiyatrosu, Hüdavendigar Camii (Ulu Camii / Cuma Camii), Çifte Hamam, Saat Kulesi ve Mevlevihane, Aya Konstantin ve Aya NedelyaKiliseleri göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin ardından Sırbistan’ın başkenti ve gözdesi Belgrad’a doğru hareket ediyoruz, sınırdan geçişimizin ardından Kale Meydanı, Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı ve Belgrad’ın en hareketli caddesi KnezMihajlova Caddesinde yürüyüş turumuzu tamamlıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Belgrad’daki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği:  Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
 

3.GÜN: BELGRAD(Sırbistan)-SARAYBOSNA(Bosna Hersek)

Sabah Otelde alınan kahvaltının ardından Bosna Hersek’in başkenti olan ve asırlarca Balkanlara kültür başkentliği yapmış olan Saraybosna’ya doğru hareket. Bosna Savaşında günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ve 1914’de I. Dünya Savaşının patlak vermesine sebep gösterilen Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsünü görerek başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde İsa’nın Kalbi Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Açık Pazar, Sinagog gibi eserleri, Türk bölümünde Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyoruz. Saraybosna’nın sembolü olan Baş çarşı’da serbest zaman veriyor ve ardından otelimize yerleşiyoruz.  Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna’daki otelimizde.

**Yerel yönetimin izin vermesi halinde bu gece dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Boşnak gecesine katılıyoruz. Balkan Yöresel dansları ve canlı müzik programından sonra otelimize transfer oluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
 

4.GÜN: SARAYBOSNA-BLAGAJ(ALPERENLER TEKKESİ)-MOSTAR-POÇİTEL(Bosna Hersek)-DUBROVNİK(Hırvatistan)-TREBİNJE(Bosna Hersek)

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, güne, doğanın koynunda en harika yerlerden biri olan Blagaj ile başlıyoruz. En hızlı su akışına sahip Buna nehri kıyısında kurulu 500 yıllık Alperenler tekkesini ziyaret ediyor burada geçireceğimiz unutulmaz zamanın ardından, Balkanların sembolü haline gelmiş olan köprüsüyle meşhur, 600 yıllık geçmişe sahip Mostar’a hareket ediyoruz. Mimar Sinan’ın talebelerinden Mimar Hayreddin tarafından inşa edilen ve 1992 yılında Hırvatların top ateşleriyle yıkılan, sonrasında yeniden inşa edilen Mostar köprüsünün de bulunduğu bölgeyi gezmeye başlıyoruz. Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamamve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağını gördükten ve çarşısında serbest zamanın ardından taş ev mimarisiyle dikkatleri çeken Poçitel köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir çay molasının ardından Trebinje‘ye varıyor ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından,  rehberimizin belirlediği saatte buluşarak Dubrovnik gezimizi yapmak üzere bizi bekleyen aracımız ile  Bosna Herek’ten ayrılıyor ve Hırvatistan’a giriş yapıyoruz. Eski adı Ragusa olan önemli ve tarihi merkez Dubrovnik’e ulaşmamızın ardından, Ortaçağdan kalma eserleriyle nam yapmış olan şehri gezmeye başlıyoruz. Onofrio Çeşmesi, Fransisken Manastırı, 14. yüzyıldan kalma Eczane, Çan Kulesi, Orlando Sütunu, Aziz Blaise Kilisesi, Sponza Sarayı, Rektör Sarayı ve Tarihi Limanın görüleceği bu harika gezimizi tamamladıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zaman sonrasında Bosna Hersek’teki otelimize geri dönüyoruz.

Konaklama Trebinje’deki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

5.GÜN: TREBİNJE-KOTOR-BUDVA(Karadağ) –İŞKODRA(Arnavutluk)

Sabah otelde alınan kahvaltının ardın, Adriyatik kıyılarının rüya gibi tarihi gezisine başlıyoruz. Harika fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirebileceğiniz bu günümüzün ilk durağı Kotor. Karadağ’da (Montenegro)bulunan bu kentte, Deniz Kapısını, Silah Meydanını, Tarihi Saat Kulesini, Utanç Sütununu, Beskuca Sarayını, Aziz Triphon Kilisesini, “Dedikodu” Çeşmesini, Aziz Nikola ve Aziz Luka Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini görüyor ve bir diğer muhteşem tatil beldesi Budva’ya doğru yol alıyoruz. Panoramik olarak Budva gezimizin devamında dünyanın en pahalı otel unvanını elde eden ve zamanında Türklerden ve korsanlardan korunmak üzere yapıldığı söylenegelen Sveti Stefan adasını görüyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molamızın bitiminde bir başka güzel Balkan ülkesi Arnavutluk’a geçiyoruz. Kıyısında kurulu göl ile aynı adı taşıyan ve konaklayacağımız İşkodra’ya varışımızın ardından akşam yemeğimizi almak için otelimize geçiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

6.GÜN: İŞKODRA(Arnavutluk)-PRİZREN-PRİŞTİNE(Kosova)-ÜSKÜP(Makedonya)

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, KOSOVA Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. KOSOVA’YA giriş yaptıktan sonra, Şar Dağı’nın kuzey eteklerinde dağlar arasındaki konumu ve klasik mimarisi ile tam bir Osmanlı kenti görünümüne sahip Prizren’e geçiyoruz. Öğle yemeği ve alışveriş için verilecek serbest zamanın ardından yapacağımız kısa yürüyüş turumuzda, Sinan Paşa Camii, Meryemana Kilisesi, Mehmet Paşa Camii ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra Priştine güzergâhından ilerleyerek, Yıldırım Beyazıd döneminde inşa edilmiş olan Sultan Murat Hüdavendigar’ın türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrasında tekrar Makedonya sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyor, kısa bir yolculuk ile Vardar Nehrinin iki kıyısına kurulu, Yahya Kemal’in şehri, Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varıyor ve otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Üsküpte otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

7.GÜN: ÜSKÜP-MATKA KANYONU-KALKANDELEN-OHRİD(Makedonya)

Sabah otelde alınan Kahvaltının ardından, Makedonya coğrafyasının muhteşem doğal güzelliklerinden biri olan Matka kanyonuna doğru hareket ediyoruz. Binin üzerinde bitki çeşidi ile sizleri büyüleyecek olan Milli Park niteliği taşıyan bu kanyonda, dileyenler çay ve kahvelerini yudumlayarak bölgenin tadını çıkarabilir, dileyenler ise kanolara binerek harika fotoğraf karelerini albümlerine ekleyebilirler. Burada geçireceğimiz zamanın bitiminde rotamızı %90 nüfusunun Türk olduğu Kalkandelen’e yöneltiyoruz. iki kız kardeş tarafından yaptırılan ve tamamen kendi emekleriyle bezendiğini fark edeceğiniz Alaca Camii’ni geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Makedonya’nın incisi Ohrid’e hareket. En önemli kilise olan St. Panteleymon Kilisesini, günümüzde halen konserler için mkullanılan Ayasofya Kilisesini, Roma döneminden kalma Anfi Tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacını görerek İnci magzalarınında bulunduğu kentte serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrasında keyifli bir tekne turu bizi bekliyor. Ohri gölünde yapacağımız gezinti esnasında “Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohrid Başpiskoposluk Binası, Tito’nun Yazlık Konutunu ve Oteller Bölgesini görme şansına sahip olacağız. Göldeki turumuzun ardından otele varış ve geceleme otelimizde.

**Rehberimizin belirleyeceği saatte Balkan Gecesi için otelimizden hareket ediyoruz. Yerel dans ve showlarla süslenmiş Balkan gecesi turumuzda akşam yemeğimiz ile birlikte eğlenceli bir gece geçireceğiz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra alınacaktır
Akşam Yemeği: Yemekli, Müzik ve Folklor ile taçlandırılmış Boşnak Gecesi tur ücretine dâhildir
 

8.GÜN: OHRİD-RESNE-MANASTIR(Makedonya)-SOFYA(Bulgaristan)

Sabah Otelde alınan kahvaltının ardından, (Bitola)  hareket. Yol güzergâhında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve  Jön Eleni’nin Evi, Saat Kulesi, Manolya Meydanı, İshakiye Camii, Yeni Camii gibi yapı ve eserleri göreceğimiz yürüyüş turu Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi Resne’ye uğruyoruz.  Turumuzun devamında Manastır’a vararak, ATATÜRK’ün okuduğu Askeri İdadi’yi (Askeri Lise) ziyaret ederek, Şirok Sokakta Osmanlı’dan kalan Orduevi, muza çıkıyoruz. Türküsüyle ünlü havuz ve çeşmeyi gördükten sonra, serbest zaman veriyoruz. Rehberimizle tekrardan buluşmamızın ardından Manastır’dan ayrılıyor ve Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz..Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

 

9.GÜN: SOFYA-KAPIKULE-İZMİT

Sabah otelde alınan kahvaltı ardından, Aleksander Nevski Meydanına geçiyoruz. Aleksander Nevski Katedralini ziyaret ediyor, İsimsiz Asker Anıtını ve Ayasofya Kilisesini görerek, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Ordu evini, Rus Kilisesini, Parlamento ve Elçilikler gibi resmi binalarını,  Arkeoloji Müzesi, Mahmut Paşa Camii’i anlatımlar eşliğinde görme şansına sahip oluyoruz. Şehrin merkezi Nezavisimost Meydanına ulaşıyoruz. Svetaf Petka Kilisesini, Banyabaşı Camii, Sofya Sinagogunu, Sveta Sofya Anıtını, Sveta Nedelya Kilisesini, Aziz George Kilisesini (Rotonda),görerek turumuzu tamamlıyor ve kentin İstiklal Caddesi’ne benzer modern mağazaları ve kafeleriyle ünlü Vitoşka Caddesinde gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kapıkule sınır kapısına hareket ediyoruz. Gümrük, pasaport ve sınır geçiş işlemlerimizi takiben Ülkemize giriş işlemlerinin ardından Keşan, Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış ve bir başka Andante Tour Organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır.
 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks ve Hijyen Kurallarına Uygun Araçlarla Seyahat
 • 5* ve 4* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması
 • Otellerde alınan 7 sabah Kahvaltısı ve 6 Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Şehir Turları
 • Kosova Turu
 • Dubrovnik Turu
 • Kotor Turu
 • Ohri Gölü Tekne Turu
 • Blagaj Turu
 • Matka Kanyonu Gezisi
 • 1 Akşam Yemekli Makedon Eğlencesi
 • Ülke ve Şehir Giriş Vergileri
 • Otoyol, Park ve Checkpoint Ücretleri
 • Bazı Ülke veya Şehirlerde Lokal Rehberlik Hizmetleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Andante Tour Kalitesi ve Güvencesi

 

  FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Vize Hizmetleri (Yeşil Pasaporta Vize Yoktur)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli  50 ₺ (Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Yatırılır)
 • Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Müze, Ören Yeri Girişleri
 • Her Türlü Otel Ekstraları ve Yerel Eğlence Mekânlarında Alınan Tüm İçecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Andante tour hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengenvizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
 • Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır.
 • Andante TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak Andante TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
 • Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
 • Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Tur programı Andante TOUR Seyahat Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Andante TOUR sorumlu tutulamaz.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Andante TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
 • Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 • Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. Andante TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.
 • Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.
 • Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmit / KOCAELİ’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmit / KOCAELİ dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
 • Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.
 • Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.
 • Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır. 0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde Andante TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.
 • Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 • Bu  tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı , seyahat öncesinde talep edilmesi halinde sağlık raporunu sunmayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi  yükümlülükleri kabul  etmiş sayılır.
 • İptal-İade ve değişiklik şartları; Andante Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak,Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.
 • Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

     **Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

 

 

 

Facebook'ta paylaş