KUŞADASI ÇEŞME PAMUKKALE

Fiyat: Öğrenmek İçin Arayın
Tarih: 2 GECE- OTEL KONAKLAMA
Kategori:
Otobüsle Ulaşım


Açıklama
Önemli Bilgiler

Antik Medeniyetlerin Anadolu Topraklarındaki İzini keşfediyoruz.

 

1.GÜN : Hareket (Gece Yolculuğu )                               

Akşam saat 22.00 de Belirtilen noktadan, katılan misafirlerimizle ile birlikte ve araç içi ikramlar eşliğinde Bursa – Balıkesir – Susurluk Güzergâhından İzmir’e gece yolculuğumuz başlıyor.

2.GÜN İzmir – Kordon – Çeşme – Alaçatı                          

Sabah saatlerinde İzmir’e varışımızın ardından, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımı ile 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz.  Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından, Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır.(Ekstra)

Öğle Yemeği:       Bölge'de menü olarak alınacaktır.(Ekstra)

Akşam Yemeği:   Otelde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)

3.GÜN  Efes Antik Kenti – Meryem Ana – Didim – Apollon Tapınağı – Milet Antik Kenti – Şirince – Eski Rum Evleri – Şirince Şarapları – Ayasuluk Kalesi ve Tepesi – Yedi Uyurlar

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra,) Efes Antik Kenti gezimizin ardından Hıristiyan inanışına göre Meryem ananın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hıristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezisini yapıyoruz. Kuran-ı Kerim ve İncilde adları geçen Eshab-ül Kehf ( 7 Uyurlar ) geziyoruz, Gezilerimiz sonrasında, Didim’e hareket ediyoruz. Didim denince ilk akla gelen ve antik dünyanın en büyük üçüncü tapınağı olan Apollon Tapınağını geziyoruz. Didim dönüşünde Ege bölgesinde ki en önemli liman kentlerinden biri olan, ızgara planlı bir şekilde inşa edilmiş Milet Antik Kentini geziyoruz. Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizi takiben Selçuk’a geçiyor. Burada Selçuk Şehir Turu Ayasuluk Kalesi ve Tepesini panoramik gördükten sonrasında otelimize hareket ediyoruz

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)

Öğle Yemeği:       Bölge'de menü olarak alınacaktır.(Ekstra)

Akşam Yemeği:   Otelde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)

4.GÜN Yenipazar – Yörük Ali Efe Müzesi – Pamukkale – Travertenler – Hierapolis Antik Kenti – Kızılsu

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Cittaslow (Yavaş Şehir) şehrimiz olan Yenipazar’a hareket edeceğiz. Milli Mücadele döneminde büyük yararlılık göstermiş olan Yörük Ali Efe adına kurulmuş olan müzeyi ve mezarını ziyaret ettikten sonra Türkiye’mizin beyaz cenneti Pamukkale'de Hierapolis Antik Kenti ( Nekropol, Domitian Kapısı, Sütunlu Cadde, Karbondioksit Havuzu, Cin Deliği, Tiyatro ) Travertenler, Karahayıt Köyü, Pamukkale Köyü'nü gezdikten sonrasında ise birde Pamukkale’yi  tepeden görmek isteyen misafirlerimizi BALON TURUNA (Ekstra) Katılabilirler. Bu keyifli gezimizin ardından Pamukkale'nin hemen yakınında bulunan ve suyunun çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmış, Kızılsuyu ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Pamukkale den ayrılarak Alaşehir – Salihli – Akhisar – Balıkesir – Bursa üzerinden akşam saatlerinde Kocaeli/İzmit’e varış ve bir başka Andante Tour organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. 

Dikkat: Bu Gece Otel Konaklaması Yoktur.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Ücrete Dâhildir.)

Öğle Yemeği:        Serbest Ekstra olarak alınacak

Akşam Yemeği:        Yol üstü tesislerinde, ekstra olarak alınacaktır.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Andante Tour  Otobüs içi İkramları
 • Andante Tour güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Gece Turları
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye – Özel işletmeler v.b)
 • Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
Facebook'ta paylaş