7 ÜLKEDE BALKANLAR

FaceBook ta paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 ÜLKE’ DE BALKANLAR

 

 

 

1.Gün İzmit – İstanbul – Üsküp

Gezimizin ilk günü İzmit Perşembe Pazar Alanında belirlenen saatte buluşma ve hareketimizi takiben Tekirdağ üzerinden İpsala’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımıza istinaden gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Batı Trakya şehirleri üzerinden Üsküp’e doğru gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Gün Üsküp

 

Sabah erken saatlerde ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan

Üsküp'e varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, kale, 6.yy’dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Üsküp Tren İstasyonu, Hükümet Binası, Meclis 17.yy’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı ve Müzesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından tur bitiminde otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

3.Gün Üsküp – Belgrad

 

Sabah alınan kahvaltı sonrası Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad’a varışımızın ardından yapacağımız panoramik Belgrad şehir turumuzda; Sava Katedrali, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün Belgrad – Saraybosna

 

Sabah alınan kahvaltı sonrası Bosna – Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’yı geziyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan, Franz Ferdinand’ın vurulması olayının yaşandığı Latin Köprüsü’nü görüyoruz. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş Tüneli’ni ve müzeyi ziyaret edip, o günlere ait hikâyeleri dinliyoruz ve duygusal anlar yaşıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından Ekstra olarak düzenlenecek Boşnak Gecesi programımıza katılabilirler.

 

Saraybosna Savaş Tüneli: 10 €

 

Boşnak Gecesi: 40 €

 

5.Gün Saraybosna – Mostar – Blagaj – Poçitel – Neum

 

Sabah alınan kahvaltı sonrası aracımızla otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak, Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna Şehir Parkı turunu gerçekleştiriyoruz. Burada size vereceğimiz serbest zamanın ardından, Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayrettin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından eski bir Osmanlı köyü olan Poçitel’e doğru yola çıkıyoruz. Bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’de 16.yy’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Poçitel gezimizin ardından Trebinje’deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün Trebinje – Dubrovnik – Kotor – Budva – İşkodra

 

Sabah alınan kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Dubrovnik’e doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından surlarla çevrili eski şehre ulaştığımızda aracımızdan inerek, UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine alınmış şehirdeki kuleleri, muhteşem surları, 14.yy’da yapılmış, dünyanın en eski eczanelerinden birini de ev sahipliği yapan Francis Manastırı’nı, Sponza Sarayı’nı, Rector Sarayı’nı, Onofrio Çeşmelerini, Gundulic ve Luza meydanlarını, Aziz Vlaho Kilisesi’ni, Orlando Heykeli’ni ve diğer önemli yapıları görüyoruz. Burada alışveriş ve yemek için verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin belirttiği saatte aracımızda toplanma ve hareket ile Herceg Novi sınır kapısı üzerinden Karadağ’a varıyoruz. Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi’nin nefes kesen manzarası eşliğinde kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız; önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir – Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Buradaki turumuzun ardından Karadağ’ın ünlü turizm merkezi Budva’ya uğruyoruz. Budva’ya varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi ve kaleyi gezeceğiz. Budva’da verilecek serbest zamanın bitiminde İşkodra’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu zengin bir işadamına satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem ada St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde mola vereceğiz. İşkodra’daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

7.Gün İşkodra – Tiran – Ohrid

 

Sabah alınan kahvaltı sonrası Arnavutluk’un başkenti Tiran’a doğru yola çıkıyoruz. Tiran’da yapacağımız panoramik şehir turunda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik Ohrid şehir turunda Makedonya’nın bu ünlü turizm merkezini tanıma fırsatı bulacaksınız. Yürüyerek yapacağımız turumuzda, UNESCO koruması altındaki Ohrid Gölü’nü, ilk matbaa örneklerini görebileceğimiz kâğıt üretim atölyesini, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleimon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun sonunda vereceğimiz serbest zamanda meşhur Ohrid incisinden satın alabilirsiniz, Ohrid Gölü’nde Ekstra tekne turuna katılabilirsiniz. Günün sonunda otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme Ohrid otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından Ekstra olarak düzenlenecek Ohri Gecesi programımıza katılabilirler.

 

Ohrid Gölü Turu: 10 €

 

Ohrid Gecesi Turu (Yemekli): 30 €

 

8. Gün Ohrid – St. Naum – Resne – Manastır – Selanik

 

Sabah alınan kahvaltının ardından, otelimizden hareket ile yola çıkıyor ve siz misafirlerimizin de katılımıyla enfes manzaralar eşliğinde ilk olarak St. Naum’a gidiyoruz. (Ekstra) Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki turumuzun ardından Resne’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonraki durağımız Manastır (Bitola) şehir gezimiz. Türk çarşısı, Besten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Ekstra Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun bitiminde toplanma ve Yunanistan sınır geçişimizi takiben Selanik’e hareket. Varışımızla birlikte otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek Yunan Taverna programına katılabilirler. Geceleme Selanik otelimizde.

 

Atatürk Müze Girişi: 5 €

 

Yunan Taverna Turu (Yemekli): 40 €

 

St. Naum Manastırı: 10 €

 

9. Gün Selanik – Kavala – İstanbul – İzmit

 

Sabah alınan kahvaltı sonrası güne panoramik Selanik turumuz ile başlıyoruz. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans Eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey Camii, E. Venezelo – P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Aristotales, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuzu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ederek noktalıyor ve Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala’ya varışın ardından yapacağımız şehir turunda Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, İmaret ve Kavala Kalesi (panoramik olarak), su kemerleri, belediye binası ve liman görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğu ile İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç yolu üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Tekirdağ – İstanbul güzergâhından İzmit’e varışımızı gerçekleştiriyoruz. İzmit’e varışımıza istinaden siz değerli misafirlerimiz ile bir başka ANDANTE TOUR organizasyonunda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 

 • Yerel profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri
 • Lüks araçlar ile ulaşım
 • 3* ve 4* yıldızlı otellerde konaklama
 • Şehir vergileri
 • Panoramik şehir turları
 • 7 gece otel konaklama ve kahvaltı
 • 5 gece otellerde akşam yemeği

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Schengen vize ücreti
 • Sağlık sigortası 15 €
 • Programda EKSTRA olarak belirtilen tüm aktiviteler

 

 

Önemli Notlar: 

Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde, acente 7 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.

Andante Tour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Andante Tour’un sorumluluğunda değildir. Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Andante Tour sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Andante Tour’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, uçak, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilmektedir.

Sınır kapılarında pasaport veya liçna kartında çıkan sorunlardan dolayı ANDANTE TOUR sorumlu değildir. Tüm sorumluluk misafirin kendisine aittir.

Avrupa'da ki otel odaları standartlarından daha küçüktür.3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir. Andante Tour, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 

Andante Tour, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Andante Tour sorumlu tutulamaz.  Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Andante Tour  sorumlu tutulamaz. 

 

 

ANDANTE TOUR, A-4915 belge numaralı Turizm Seyahat Acentasıdır.
Ömerağa Mah. Alemdar Cad.

Beyazhan İşhanı Kat / 2 İzmit - KOCAELİ

TEL : 0 262 323 69 70 – 332 28 71

FAKS: 0 262 332 28 71

İlgili Terimler :
Bulunduğu Bölge : 7 ÜLKEDE BALKANLAR
Bulunduğu İl : 7 ÜLKEDE BALKANLAR
Bulunduğu İlçe : 7 ÜLKEDE BALKANLAR
Fiyatı : BİZİ ARAYINIZ !!

Otel ve Tur Arama

Filter

En Yeni Turlar

29 EKİM SALDA GÖLÜ SAGALASSOS PAMUKKALE TURU 2 GECE OTEL KONAKLAMASI                                             26-29 EKİM 1.GÜN: Gece Yolculuğu Belirlenecek noktadan hareket ile birlikte gece yolculuğumuza
UÇAKLI ADIYAMAN URFA ANTEP ADANA TURU / 3 GECE 4 GÜN                                 15-18 KASIM / 29 KASIM-2 ARALIK   1.GÜN Gaziantep – Zeugma Mozaik Müzesi –
ALPLERİN GÖLGESİNDE 5 ÜLKE / KIŞ DÖNEMİ (STR-STR)                                   21-28 OCAK 2019 / 16-23 ŞUBAT 2019 / 23-30 MART 2019   1.Gün: İSTANBUL
BÜYÜK İTALYA TURU EKSTRA TURLAR VE ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL ( ROMA – MİLANO )                                                       2-9 ARALIK 2018 / 14-21 ŞUBAT 2019   1.
ROMANYA – BULGARİSTAN TURU ŞOK PROMOSYON 2018!                                 21-25 KASIM   1.Gün – İstanbul – Kapıkule Belirlenecek olan noktada siz değerli misafirlerimizle Buluştuktan Sonra
BÜYÜK ROMANYA ŞATOLAR & TUZ MADENİ TURU                                           24-29 EKİM   1.Gün – İstanbul – Kapıkule Belirlenecek olan noktada siz değerli
BANGKOK PATTAYA PHUKET TURU / MAHAN AİR İLE                       6-14 OCAK 2019 / 27 OCAK-4 ŞUBAT 2019   1. GÜN: İstanbul – Tahran -Bangkok Atatürk Havalimanı
BANGKOK – PHUKET TURU / QATAR HAVAYOLLARI İLE                         11-18 KASIM   1. GÜN: İstanbul – Doha – Bangkok Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde
BALKANLARDA 3 ÜLKE TURU / TÜRK HAVAYOLLARI SEFERİ İLE (TIA-PRN)                                                       22-25 KASIM     1.Gün İstanbul – Tiran – Elbasan – Ohrid İstanbul
KİEV TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE                       22-25 KASIM / 29 KASIM-2 ARALIK   1.Gün: İstanbul – Kiev Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş
BAŞTANBAŞA BALKANLAR 2018 / ONUR HAVAYOLLARI SEFERİ İLE ŞOK PROMOSYON!                                                       4-11 KASIM / 9-16 ARALIK   1. Gün: İstanbul –
PAMPOROVO KAYAK TURLARI 4 GECE 6 GÜN ŞOK PROMOSYON!                         18-23 OCAK 2019 / 25-30 OCAK 2019   1.Gün: İstanbul – Pamporovo Siz değerli misafirlerimizle belirlenen noktalarda
BANSKO KAYAK TURLARI 4 GECE 6 GÜN ŞOK PROMOSYON!                                 18 – 23 OCAK 2019   1.Gün    Siz değerli misafirlerimizle belirlenen noktalarda buluştuktan sonra keyifli
KİEV TURU 2018 UKRAYNA HAVAYOLLARI İLE 3 GECE 4 GÜN                       30 KASIM – 3 ARALIK 1. Gün İstanbul – Kiev Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Atatürk Havalimanı
GÜMÜLCİNE TAVERNA TURU               GÜMÜLCİNE TAVERNA TURU 24 KASIM 2018 CUMARTESİ DEDEAĞAÇ(Alexandroupoli) –  İSKEÇE(Xanthi) GÜMÜLCİNE (Komotini) ALIŞVERİŞ TAVERNA GECESİ     Sabah saat 07.30 da belirtmiş
DUBAİ TURU FLYDUBAİ HAVAYOLLARI İLE 29 EKİM DÖNEMİ                                           27-30 EKİM   01/02.Gün ISTANBUL – DUBAI Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar
MİLANO – NİCE – MARSİLYA TURU PEGASUS HAVA YOLLARI İLE (BGY – MRS)                                   25-30 EKİM   1.Gün: İSTANBUL – BERGAMO – MİLANO Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali
ENDÜLÜS – PORTEKİZ TURLARI THY İLE ( MALAGA- PORTO)               16-23 KASIM   1.Gün: İSTANBUL – MALAGA – GRANADA Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 06.00`de
29 EKİM BURSA İZNİK TRİLYE MUDANYA GÖLYAZI TURU / 2 GECE OTEL KONAKLAMASI                         27-29 EKİM   1.GÜN İznik – Bursa – Uludağ – Bursa Ulu Camii – Yeşil Türbe
29 EKİM PAMFİLYA ( ANTALYA KEMER OLYMPOS ) TURU / 2 GECE OTEL KONAKLAMASI                                           26-29 EKİM   1.GÜN İstanbul – Antalya 01.15 İzmit Halkevi Durakları ( Asya
29 EKİM KAPADOKYA TURU / 2 GECE OTEL KONAKLAMASI                                             26-29 EKİM   1.GÜN: Gece Yolculuğu 23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (
29 EKİM GALATYA ( AMASYA-ÇORUM-TOKAT ) TURU / 2 GECE OTEL KONAKLAMASI                                 26-29 EKİM   1.GÜN Gece Yolculuğu Hareket   01.15 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı
29 EKİM KUŞADASI ÇEŞME PAMUKKALE TURU / 2 GECE OTEL KONAKLAMASI                                           26-29 EKİM   1.GÜN: Gece Yolculuğu İstanbul’dan hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.   2.GÜN: İzmir –
29 EKİM ESKİŞEHİR ODUNPAZARI TURU / 1 GECE OTEL KONAKLAMASI                                   27-28 EKİM 28-29 EKİM   1.GÜN: Eskişehir – Porsuk Çayı – Adalar – Balmumu
AMSTERDAM TURU / ATLASGLOBAL HAVAYOLLARI İLE 29 EKİM ÖZEL                       26-29 EKİM   1.Gün İstanbul – Amsterdam İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde bilet ve bagaj
7 ÜLKEDE BALKANLAR                                             7 ÜLKE’ DE BALKANLAR       1.Gün İzmit – İstanbul – Üsküp
2018 Kış Dönemi Orta Avrupa Turu – THY – 6 Gece 7 Gün – Prag Gidiş Kösice Dönüş / Kösice Şehir Turu Dâhil                               2018 Kış Dönemi Orta Avrupa Turu – THY – 6 Gece 7 Gün Prag
Yılbaşı Romanya & Transilvanya Şato Turu Otobüs İle İstanbul Hareket 29 Aralık 2018 – 2 Gece 4 Gün                                 Yılbaşı Romanya & Transilvanya Şato Turu Otobüs İle İstanbul Hareket 29 Aralık
BENELUX TURLARI PEGASUS HAVA YOLLARI İLE (CRL- AMS)                                               1.Gün İSTANBUL – BRÜKSEL Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava
OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU OTOBÜSLE BALKAN TURU YUNANİSTAN -MAKEDONYA – ARNAVUTLUK- KARADAĞ- BOSNA HERSEK- SIRBİSTAN – BULGARİSTAN Balkan Turu 7Gece 8Gün Balkanlar’ın Avrupa’sı Şehirler DUBROVNİK Turu
OTOBÜSLÜ BÜYÜK İTALYA & YUNANİSTAN & BALKAN TURU                                  BÜYÜK İTALYA & YUNANİSTAN & BALKAN TURU                            
KİDZANİA DÜNYASI                             KIDZANIA Eğlen, Öğren, Keşfet!   KidZania İstanbul ’da yer alan 60’tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine