005 – KLASİK İSTANBUL TURU (TARİHİ YARIMADA TURU)

FaceBook ta paylaş

 Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet camii

     GEZİ PROGRAMI
Sabah 08:00'da okul önünde buluşma ve hareket .İlk Topkapı Sarayı’ na geçiyoruz. Sarayda sırasıyla Bab-ı Hümayun, Ayairini, Babüsselam, Saltanat arabaları, Mutfaklar ve porselen kolleksiyonu, Divan-ı Hümayun ve Adalet Kulesi, Hazine (silahlar), Babüssade, Arz Odası, III. Ahmet Kütüphanesi, Kutsal Emanetler Dairesi, Hamam, Topkapı Hazineleri, Mecidiye, Bağdat ve Revan Köşkleri, Kameriye ve Has Bahçe gezilerini yapıyoruz.
Öğle yemeği molamızın ardından gezimize 1500 yılı aşkın bir süre tarihin tanıklığını yapan Ayasofya Müzesi ile devam ediyoruz. Müzedeki galerileri ve sanat harikası mozaikleri görüyoruz.
Ayasofya gezimizden sonra oldukça etkileyici bir başka mekan olan Yerebatan Sarnıcı ile devam ediyor, Bizans İmparatorluğu döneminde su deposu olarak kullanılan bu etkileyici mekanda Ağlayan sütün ve mitolojik yaratık Medusa başlarını görüyoruz.
Daha sonra Sultan I.Ahmet tarafından yaptırılan 6 zarif minaresi ve muhteşem çini ve mavi hakim süslemeleriyle ziyaretçilerinde hayranlık uyandıran Sultanahmet Camisi ile Sultanahmet  Meydanındaki Dikilitaş, Örme Sütun, Yılanlı Sütun ve Alman Çeşmesini geziyoruz. Dönüş yolcuğu için hareket ediyor, akşam 19:00 saatlerinde İzmit’ e varıyoruz.

DAHİL OLAN HİZMETLER
– Lüks otobüslerle ulaşım
– Öğrenci giriş ücretleri
– Andante Tour kalite ve güvencesi                                                                                                                      — Rehberlik hizmetleri

ÖNEMLİ:
– Gezi programında belirtilen saatler, gezi günü oluşan şartlara bağlı olarak (trafik yoğunluğu, hava şartları v.b) değişiklik gösterebilir.
– 46 kişilik katılım olması halinde gezi gerçekleştirilir.
– Geziye katılan veliler müze giriş ücretlerini kendileri öderler.
– Gezi esnasında öğretmenler müze girişleri için kimliklerini ibraz etmek zorundadır.

ANDANTE TOUR, A-4915 belge numaralı Turizm Seyahat Acentasıdır.
Ömerağa Mah. Alemdar Cad.

Beyazhan İşhanı Kat / 2 İzmit - KOCAELİ

TEL : 0 262 323 69 70 – 332 28 71

FAKS: 0 262 332 28 71

İlgili Terimler :
slide
slide
slide
slide
slide
Prev
Next
Bulunduğu Bölge : MARMARA
Bulunduğu İl : İSTANBUL
Bulunduğu İlçe : EMİNÖNÜ
Fiyatı : -

Otel ve Tur Arama

Filter

En Yeni Turlar

RÜYA GİBİ KARADENİZ VE BATUM TURU KARADENİZ RÜYASI VE BATUM TURU 6 GECE / 7 GÜN  –  BATUM TURU DÂHİL AMASYA / SAMSUN /
ISPARTA LAVANTA TARLALARI VE GÖLLER YÖRESİ TURU / 1 GECE OTEL KONAKLAMASI                                     Isparta Keçiborlu’nun Kendine Hayran Bırakan Mor Kraliçesi; Lavanta Tarlaları Sizleri Bekliyor…   6/8 TEMMUZ 2018   1.GÜN Gece
Ege’nin Lezzet, Sağlık ve Kültür Karnavalı: Urla Enginar Festivali            Baharın gelişi en güzel Ege’de hissedilir. Enginarın en iyisi de Urla’da yetişir elbette. Urla’da