Kapadokya Turu

FaceBook ta paylaş

 

 

 

2 GECE 3 GÜN

1 GECE KONAKLAMALI

 

ıhlara kapadokya1 kapadokya2 kapadokya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.GÜN 

23:00' da belirlenen noktadan hareketle ADAPAZARI – DÜZCE – BOLU – GEREDE – ANKARA – GÖLBAŞI – ŞEREFLİKOÇHİSAR – AKSARAY –  üzerinden ANDANTE TOUR otobüs içi ikramları eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN

Nevşehir – Niğde – Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m.yüksekliğindeki Hasan Dağı'na borçlu olan , ''Güzel Atlar Diyarı'' diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah saatlerinde, Tuz Gölü'nü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonrasında Uygun bir dinleme tesisinde Sabah kahvaltısı için mola veriyoruz. (EKSTRA).  Kapadokya'da ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi  içinde rehberimiz eşliğinde  yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz.İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. ( Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri) İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı Kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz.Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi'nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oymabir mekâna geçiyoruz. Burada Kapadokya'nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. Otantik mekânda alacağımız yemeğin ardından çanak – çömleği ile meşhur Avanos'a gidiyoruz. Avanos'ta Kızılırmak'ı görüp , Kızılırmak'ın çamurundan yapılan Çanak – Çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ'da (Keşişler Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışarıdan görüp şarap mahzenlerini ve Kapadokya'nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Günün sonunda ise şapkalı peribacalarının ve Kapadokya'nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde . Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası, bu turun olmazsa olmazlarından , yöreye göre Türk Gecesine gidiyoruz.(Ekstra)

3.GÜN 

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız kahvaltı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi'ni geziyoruz.Kaya kiliseleri(Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak kiler ve incilin baştan sonra resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi gezisi sonrasında Horasan 'da dünyaya gelen , 13.yy'dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, HacıBektaş-i Veli'nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz.Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi,Güvenç Abdal Türbesi,Hacı Bektaş-i Veli Türbesi,Kırklar Meydanı,Pir Evi,Üçüncü Avlu,Kiler Evi, Meydan Evi,Meydan Evi Camii,Aş Evi,İkinci Avlu(Dergâh Avlusu),Birinci Avlu'yu(Nadar Avlusu) gezip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Ankara- Bolu Güzegahında yol alarak akşam saatlerinde ANDANTE TOUR'un diğer organizasyonlarında görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıp, üzülerek ayrılıyoruz. HOŞÇAKALIN!!!

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks otobüslerle ulaşım

* 1 gece yarım pansiyon konaklama

(Otelde 1 sabah kahvaltısı 1 akşam yemeği)

* Profesyonel Rehberlik hizmetleri

* ANDANTE TOUR Araç içi ikramlar

* Andante Tour kalite ve güvencesi

*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

* Ek Hizmet Bedelleri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Tüm Öğlen Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan İçicekler

* Tüm Özel Harcamalar

 

ÖNEMLİ NOT:

Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Tur İçeresinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilemez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılarak Rotasyon Uygulaması Gerçekleştirilir. Uçaklı Turlarda Kademeli Fiyat Uygulaması Geçerlidir. Uçakların Doluluğu Arttıkça Tur Fiyatları da artmaktadır. Uçaklı Turlarda Andante tour, Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da Tersi Değişikliklerde Andante tour, Misafirlerine Ücretsiz Servis Vermek Zorundadır. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Andante tour’un Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur. Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir. Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan Andante tour’un Sorumluluğu Yoktur. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 20 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Andante tour saklıdır. Turun İptali Durumunda Andante tour İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.

Rehberimiz gezilcek yerler aynı kalmak koşuluyla programda değişiklik yapabilir.Gezi programında belirtilen saatler, gezİ günü oluşan şartlara bağlı olarak (trafik yoğunluğu, hava şartları v.b) değişiklik gösterebilir.​

 

 

OTOBÜSLER
MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

 

MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER 
MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

 

ANDANTE TOUR, A-4915 belge numaralı Turizm Seyahat Acentasıdır.
Ömerağa Mah. Alemdar Cad.

Beyazhan İşhanı Kat / 2 İzmit - KOCAELİ

TEL : 0 262 323 69 70 – 332 28 71

FAKS: 0 262 332 28 71

İlgili Terimler :
Bulunduğu Bölge : NEVŞEHİR
Bulunduğu İl : KAPADOKYA
Bulunduğu İlçe : TURU
Fiyatı : -

Otel ve Tur Arama

Filter

En Yeni Turlar

Büyük ve Yeni İspanya Turu                             FLASH PROMOSYON BÜYÜK ve YENİ İSPANYA MADRİD (1)- TOLEDO – SEVİLLA (2)- CORDOBA-
İSKEÇE KARNAVALI 2018                           İSKEÇE KARNAVALI 16/18 ŞUBAT 2018 1 GECE 3 GÜN