GAP TURU (Konya,Kapadokya)

FaceBook ta paylaş

KONYA GAP TURU 

02 NİSAN – 09 NİSAN 2018

çingene kızı mozaiyi gap konya kapadokya halfeti tekne turu2 hasankeyf konya nemrut-dagi-3-130415 sanliurfa_kubbeler_aa_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONYA, ADANA, ADIYAMAN, HASANKEYF, MİDYAT, MARDİN, ŞANLIURFA, BİRECİK, HALFETİ, GAZİANTEP, KAPADOKYA

 

Köklü tarihi, farklı coğrafyası, dayanılmaz lezzetlere sahip mutfağı, değer biçilemeyen el sanatları, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ile İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun en gözde şehirleriyle tanışmaya hazır mısınız?

 

1. GÜN: (KOCAELİ –KONYA )

Değerli misafirlerimiz ile 23.30’da Perşembe pazarı otoparkta hareketle Kulu yolu üzerinden Anadolu Selçuklu Devleti’nin Başkenti Konya’ya doğru gece yolculuğumuz başlıyor.

 

2. GÜN: KONYA – ADANA

Sabah yolda ekstra alacağımız kahvaltının ardından Anadolu Selçuklu Devleti’nin Başkenti Konya’ya varış. Gezimize dergâh zamanından bu yana koruma altına alınan Mevleviliğe ait eserlerin bulunduğu Mevlana Müzesi ( 1278 Tarihli Mesnevi’nin ilk sayfası, Hz Mevlana Sandukası, Yavuz sultan selim Şadırvanı, Çelebi Mezarları )ile başlıyoruz. Tekke ve zaviyelerin kapatılması kanunundan önce dergâh olarak hizmet veren yapı, bugün Mevlana Hazretlerinin türbesinin bulunduğu ve eski Mevlevi kültürünün sergilendiği bir müze olarak ziyaret ediliyor. Sonrasında şehrin merkezinde bulunan ve birçok tarihi eserin içinde bulunduğu Allaaddin Tepesi, Alaaddin Camii, Selçuklu Saray kalıntısı gezilerimizi tamamladıktan sonra Mevlana Hazretlerinin en yakın arkadaşı Şems-i Tebrizi türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından Selçuklu Sultanı II. İzzettin Keykavus zamanında Emir Celalettin Karatay tarafından 1251 yılında yaptırılan, eskiden gökyüzü araştırmalarının yapıldığı 1955 yılından itibaren Karatay Cini eserleri Müzesi olarak kullanılan Karatay Medresesi ni geziyoruz. Daha sonra öğle yemeği ve serbest zaman sonrasında Adana’ya hareket.

 Akşam yemeği ve konaklama Adana’daki otelimizde.

 

3. GÜN:  ADANA – ADIYAMAN

 Sabah otelde alınan kahvaltının ardından panoramik Adana şehir gezimize başlıyoruz, Sabancı Merkez Camii ve Taş Köprüyü panoramik olarak gezimizin ardından, Pazarcık ve Gölbaşı üzerinden Adıyaman’a ulaşıyoruz. Şehir merkezindeki otelimize yerleşip, kısa bir dinlencenin ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce göreceğimiz başka antik eserler de var. Sırasıyla; Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüs’ü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Komagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görerek 2150 mt. Yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz.(Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde) Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem günbatımını. (Otele varış saatimize göre gün doğumuna da çıkılabilir) izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. GÜN:  ATATÜRK BARAJI – HASANKEYF – MİDYAT

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan GAP’ın en büyük barajı Atatürk Barajını geziyoruz. Baraj gezimizin sonrasında Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kente gelirken Uzun Hasan’ ın Oğlu Kör Zeynel Türbesi ve bir dönemler Anadolu’daki en büyük köprü olan fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprüyü görüyoruz. Sonrasında Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulu cami, Zindan ve El-Rızk Camii gezilerimizi yapıyor ve vereceğimiz serbest zaman ardından aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden olan Midyat’a varıyoruz. Birçok diziye mekân olan Midyat Konuk Evini geziyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini görebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için çarşıda serbest zamanımızı veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

5. GÜN: MARDİN – ŞANLIURFA

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Mardin’e hareket .İlk olarak bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzafaran Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kuduşkudşin (Patriklerin Mezarlığı) bölümünü de gördükten sonra bu etkileyici ortaçağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş sonrası Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesi var sırada.. Burada Mezopotamya Ovası’nın görüntüsü sizleri büyüleyecek. Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi (Şahtana evi) gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Öğlen yemeğinde bölge mutfağının, kaburga dolması, sembusek, ırok gibi en gözde yemeklerinden yeme şansınız olacak. Yemekten sonra hareketle Kızıltepe-Viranşehir üzerinden Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbekli Tepe’ ye ulaşıyoruz. Burada bulunan höyükte yapacağımız anlatımlar sonrası tekrar otobüsümüze binerek, Peygamberler Şehri Urfa’ya bağlı; ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a varıyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi(Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri görülerek Urfa’ya varıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrükhan'da vereceğimiz serbest molanın ardından akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Akşam yemeği sonrası, dileyen misafirlerimizle yörenin geleneksel eğlencesi Sıra Gecesine katılıyoruz.(ekstra 50 TL)

 

 

6.GÜN: BİLECİK – HALFETİ – GAZİANTEP

Sabah Otelde alınan kahvaltı sonrası, Kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e hareket ediyoruz.. Burada Kelaynak koruma çiftliğini gördükten sonra Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Daha sonra Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi( extra ) sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından Halfeti’ye dönerek otobüsümüzle Nizip üzerinden yolculukla düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Antep’e varıyoruz. Antep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için serbest zaman sonrası. Otelimize yerleşme

. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

7. GÜN: KAPADOKYA

Sabah Otelde alınan kahvaltı sonrası, otobüs içi ikramları eşliğinde POZANTI – Niğde üzerinden Kapadokya bölgesine varıyoruz. Gezimize ilk olarak ÜRGÜP içinde yapacağımız panoramik tur ile başlıyor, sonrasında şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği ÜÇGÜZELLER MEVKİİ’ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. Sonra bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan UÇHİSAR KALESİ’ni dışarıdan fotoğraflıyoruz. Uçhisar’da bulunan bölgeye ait yöresel baharat ve yemişlerin tanıtıldığı sergide alışveriş imkânı buluyoruz. Çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği PAŞABAĞI’ nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu DERVENT Vadisi’ni geziyoruz. Bu noktada verilen fotoğraf molasında hayal gücünüzü kullanarak keyifli anlar yaşayacaksınız. Ekstra olarak alacağımız öğle yemeğimizin ardından, Turumuzun son uğrak yeri; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri) olacak, zaman sonrasında otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Akşam Otelimizde alacağımız akşam yemeğimizin ardından,

Dileyen konuklarımız ile birlikte (Ekstra 55,00TL) Türk Gecesi eğlencesi.

 

 

8.GÜN: HACIBEKTAŞ – KOCAELİ

Sabah Otelde alınan kahvaltı sonrası, programımıza bölgenin Cilalı Taş Devri’ nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’ tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, alışveriş yapma imkânı sonrası, doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyaretimizle devam ediyoruz. Ziyaretimizin ardından, Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin Türbesinin de bulunduğu HACIBEKTAŞ ilçesine gidiyoruz. Bölgedeki gezimizi tamamlayarak Ankara, Bolu üzerinden yol alarak Kocaeli’ne ’  varıyoruz ve akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

 

 • ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 

 • Andante tour Lüks Araçlar ile ulaşım
 • 4* ve 5 *Otellerde 6 Gece Y.P Konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Çevre Gezileri
 • Andante tour Otobüs içi İkramları
 • Andante tour Kalitesi ve Güvencesi
 • Otelde Açık Büfe 6 Sabah kahvaltısı
 • Otelde Açık Büfe veya Set menü 6 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

 • ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze kart / (Turizm Bakanlığına ait Müzeler için gereklidir.)

 

Önemli:

 • Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası ve yeri garantisi verilmez. 4 gece üzeri turlarda hergün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde tüm programı gerçekleştirmek şartıyla zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turlarımız Otobüs, Otel, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleriyle Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez. Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri vb. Haklar İade Edilmez.
 • Turumuz 6 gece 8 gündür. Otel konaklaması 6 gece
 • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Bu durumda Andante Tour misafirlerine 5 gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

 

 İKİ KİŞİLİK ODADA

  KİŞİ BAŞI         

   Peşin:    1,100

 

 

ANDANTE TOUR, A-4915 belge numaralı Turizm Seyahat Acentasıdır.
Ömerağa Mah. Alemdar Cad.

Beyazhan İşhanı Kat / 2 İzmit - KOCAELİ

TEL : 0 262 323 69 70 – 332 28 71

FAKS: 0 262 332 28 71

İlgili Terimler :
Bulunduğu Bölge : BU GAP TURU
Bulunduğu İl : KAÇMAZ
Bulunduğu İlçe : -
Fiyatı : 1100₺

Otel ve Tur Arama

Filter

En Yeni Turlar

GÜNÜBİRLİK EDİRNE TURU      Osmanlı Başkentine Yolculuk… 25 MART 2018   TUR PROGRAMI Sabah saat 05:00 'da Belirlenen noktada  buluşma ve hareket. Saat 10:00
OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU OTOBÜSLE BALKAN TURU YUNANİSTAN -MAKEDONYA – ARNAVUTLUK- KARADAĞ- BOSNA HERSEK- SIRBİSTAN – BULGARİSTAN Balkan Turu 7Gece 8Gün Balkanlar’ın Avrupa’sı Şehirler DUBROVNİK Turu
YUNANİSTAN -SELANİK-KAVALA OTOBÜSLÜ                 YUNANİSTAN TURU İSKEÇE – GÜMÜLCİNE – KAVALA –SELANİK / 1 GECE OTEL KONAKLAMALI 4 / 6 MAYIS  2018    1.GÜN