025 – ÇANAKKALE

FaceBook ta paylaş

 

 

 

    

 

Conkbayırı, Türk Siperleri, 57. Alay Şehitliği, Alçıtepe, Çanakkale Şehitleri Abidesi, Seyit Onbaşı, Kilitbahir Kalesi, Eceabat, Çimenlik Kalesi Askeri Müze ve Nusrat Mayın Gemisi, Truva Atı

GEZİ PROGRAMI

23:30 Okul önünden veya belirlenen başka bir yerden hareket. (İstanbul – Tekirdağ – Malkara – Keşan – Bolayır > Gelibolu) 07:30 Yolda verilen mollar ve alınan kahvaltı sonrası Gelibolu Milli Parkına varış. Kabatepe üzerinden Kemalyeri ve yol üzerindeki diğer yerleri panaromik olarak görerek ilk durağımız olan Conkbayırı bölgesine geçiyoruz. Burada Türk Siperleri, Atatürk Anıtı, Yeni Zelenda Mezarlığı ve Anıtı, Atatürk'ün Gözetleme Yeri ve saatine şarapnel parçasının çarptığı yer ile 261 rakımlı tepeyi görerek 57. Alay'a hareket ediyoruz.
Yol üzerindeki çeşitli anıt, mezarlık ve şehitlikleri panaromik olarak göreceğimiz yolculuk sonrası Çanakkale'nin kahraman Alayı 57. Alay şehitliğini ziyaret ediyoruz.
57. Alay ziyareti sonrası Alçıtepe Köyü üzerinden Çanakale Savaşlarında hayatını kaybeden bütün şehitlerimiz anısına yapılan Çanakkale Şehitleri Abidesi'ne geçiyoruz. Burada şavaşlarda verdiğimiz 215 bin kaybımızı rahmetle andıktan sonra Mecidiye Tabyalarına hareket ediyoruz.
Mecidiye tabyalarının hemen dibinde 215 okkalık (275 kg) dev top mermisini tam 3 kez kaldırarak İngilizlerin ünlü Ocean zırhlısını savaş dışı bırakan kahraman Seyit Onbaşı'nın anıtını ziyaret ediyoruz.
Kilitbahir Kalesi ve tabyaları panaromik olarak görüldükten sonra Eceabat ilçesinden otobüsümüzle birlikte Çanakkale boğazından Asya yakasına Çanakkele Merkeze geçerek burada Çimenlik Kalesi Askeri Müzesine geçiyoruz.
Müzede ilk olarak Deniz Savaşlarının kaderinde kilit rol oynayan kahraman gemi Nusrat'ın birebir maketini görüyor sonrasında ise Asker refakatçilerin eşliğinde unutulmaz ve duygu yüklü bir gezi yapıyoruz.
Gün sonunda Truva filminde kullanılan Maket atı da görüntüleyerek Lapseki > Bandırma > Karacabey > Bursa > Yalova > Karamürsel güzergahı ile akşam geç saatlerde İzmit'e ulaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  •   Lüks otobüslerle ulaşım
  •   Profesyonel Rehberlik hizmetleri
  •   Öğrenci giriş ücretleri
  •   Feribot Ücretleri
  •   Andante Tour kalite ve güvencesi

 

 

        ÖNEMLİ:

– Gezi programında belirtilen saatler, gezi günü oluşan şartlara bağlı olarak (trafik yoğunluğu, hava şartları v.b) değişiklik gösterebilir.

– 46 kişilik katılım olması halinde gezi gerçekleştirilir.

– Geziye öğrenci dışında veliler müze giriş ücretlerini kendileri öderler.

– Gezi esnasında öğretmenler müze girişleri için kimliklerini ibraz etmek zorundadır.

 

 

ANDANTE TOUR, A-4915 belge numaralı Turizm Seyahat Acentasıdır.
Ömerağa Mah. Alemdar Cad.

Beyazhan İşhanı Kat / 2 İzmit - KOCAELİ

TEL : 0 262 323 69 70 – 332 28 71

FAKS: 0 262 332 28 71

İlgili Terimler :
slide
slide
slide
slide
slide
Prev
Next
Bulunduğu Bölge : Marmara
Bulunduğu İl : Çanakkale
Bulunduğu İlçe : Gelibolu
Fiyatı : ACENTAMIZI ARAYINIZ

Otel ve Tur Arama

Filter

En Yeni Turlar

İSKEÇE KARNAVALI   İSKEÇE KARNAVALI   ’’Yunanistan’ın, Hatta Balkanlar’ın, en Keyifli Festivallerinden Biri olan İskeçe Karnavalı, Kostüm ve Geleneksel Giysilerle Bürünmüş Sokaklarıyla
BALKAN TURU – 6 Gece Konaklamalı BALKAN TURU   12/19 NİSAN 2018 6 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMALI                                             1.GÜN :
AVRUPA GEZİSİ 2018   AVRUPA YILDIZLARI OTOBÜS İLE GİDİŞ /UÇAKLA DÖNÜŞ 16 AĞUSTOS   /   28 AĞUSTOS 11 ÜLKE / 15 ŞEHİR    BULGARİSTAN-SIRBİSTAN-MACARİSTAN