BÜYÜK BALKANLAR TURU

FaceBook ta paylaş

sava-katedrali kopya SELANİK kopya uskup-gezilecek-yerler kopya mostar kopya Başçarşiya-Saraybosna-700x525 kopya dubrovnik kopya12765646_10153977385683979_1043261804_o 12787299_10153977385663979_1460830368_o2 belgrad Baskent-Uskup-Makedonya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 GÜNDE 8 ÜLKE

7 GECE 9 GÜN OTELDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

 

1./2.Gün İzmit İstanbul Kavala Selanik –

19.00’Da İzmit hareket ve sonrasında İpsala sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin kontrolü sonrasında Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) üzerinden Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzun ardından Selanik’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar ve Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. ATATÜRK'ün evini ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni görüyoruz. Gezimiz sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra Taverna Gezisi'ne katılabilirler.(40 Eur) Geceleme Selanik’te ki otelimizde.

3.Gün Selanik, Üsküp, Ohrid –

Sabah kahvaltımızın ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz Üsküp Kalesiyle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türkçarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır yolumuza devam ediyoruz ve yaklaşık 3 saat sonra Ohrid’e varıyoruz.Geceleme Ohrid otelimizde

4.Gün Ohrid, –

Sabah otelde alınacak kahvaltımızın ardından şehir turumuzda Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan 9. Yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezimiz sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Ohri gölü tekne turu ( 10 Eur ) sonrasında ise Sv.Naum turumuza katılabilirler ( 20 Eur ) akşam ise extra olarak Makedon Gecesi Turu'na katılabilirler.( 30 Eur ) Geceleme Ohrid’de ki otelimizde.

5.Gün Ohrid,Tiran, İskodra, Bar veya Budva –

Sabah, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel aracımız ile Arnavutluk’a geçiyoruz. Yol üzerinde Elbasan şehirlerin panoramik olarak gördükten sonra, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca’nın eski anıt mezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler. Arnavutluk’taki son durağımız olan İşkodra’ya geçiyoruz. Daha sonra özel aracımız ile 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, doğasıyla büyüleyici kasabalar olan Bar veya Budva şehrinde konaklama ( Bölge yoğunluğuna göre konaklama yeri değişebilir ) Geceleme Otelimizde.

6.Gün Ulçin,Budva, Kotor, Dubrovnik , Neum –

Sabah otelde kahvaltının ardından Karadağ’ın sembolü haline gelen ünlülerin oteli Sv.Stefan’da fotoğraf molası. Son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekânlarından birisi hâline gelen Budva’ya varış ve Budva panoramik turumuza başlıyoruz. Yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi'nin eşsiz manzarası ardından Kotor'a varıyor, burada eski şehir gezimizi yapıyoruz. Eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonrasında Dubrovnik'e hareket ediyoruz. Dubrovnik Şehir Turu'nda eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasında. Yoğun geçen gün otelde noktalanıyor. ( Bölge yoğunluğuna göre konaklama yeri değişebilir ) Geceleme Neum’daki  otelimizde.

7.Gün Trebinje, Mostar, Saraybosna  –

Sabah kahvaltısının Mostar'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde dileyen misafirler ile birlikte extra olarak düzenlenecek Blagaj tekke turu ( 15 Eur ) ardından Mostara hareket varışımıza istinaden 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Koska Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi görelebilecek yerler arasındadır ardından çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da bir süre serbest zamanımız oluyor. Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Dünyaca ünlü merkezi Başçarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Geceleme Saraybosna’da ki otelimizde.

8.Gün Saraybosna, Belgrad –

Sabah kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’ta panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Gezi sonrası extra olarak düzenlenecek Sava Nehri tekne turumuza katılabilirsiniz ( 10 Eur ) ardından otelimize transfer oluyoruz, dileyen misafirlerimiz ekstra Sırp Gecesi Turu'na katılabilirler.(35 Eur) Geceleme Belgrad’ta ki otelimizde.

9.Gün Belgrad, Sofya, İstanbul, İzmit –

Sabah kahvaltımızın ardından Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya, Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu süre içerisinde pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır şehir turunun ardından İstanbul Üzeri İzmit’e hareket.

 

3*-4* Oteller

İki / Üç Kişilik Odada Kişi Başı

 

 

 

Tek Kişi Farkı 

3-12 Yaş Çocuk 

0-2 Yaş Bebek Ücretsiz

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

FiYATLARIMIZA DAHiL OLMAYAN SERViSLER

 

– 3*-4* otellerde 7 gece Yarım Pansiyon konaklama

– Türkçe rehberlik hizmeti

– Programda belirtilen şehir turu

– Lokal rehberlik ücretleri

– Seyahat Sağlık Sigortası ( 15 Euro )

– Çok Girişli Şengen Vizesi 

– Yurtdışı çıkış Pulu ( 15 TL )

– Extra turlar ve kişisel harcamalar

– Şöför bahşişleri

– Müze ve Ören yeri girişleri

OTELLER VE BENZERİ ŞEKİLDEDİR TUR HAREKETİNDEN 48 SAAT ÖNCE KESİN OTELLER BİLDİRİLECEKTİR;

NOTLAR!!

* Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.

* Bu tur için çok girişli şengen vizesi gerekmektedir.

*Tur programı otellerin doluluğuna göre tam tersi veya uygunluğa göre değiştirilebilir.

ANDANTE TOUR, A-4915 belge numaralı Turizm Seyahat Acentasıdır.
Ömerağa Mah. Alemdar Cad.

Beyazhan İşhanı Kat / 2 İzmit - KOCAELİ

TEL : 0 262 323 69 70 – 332 28 71

FAKS: 0 262 332 28 71

İlgili Terimler :
Bulunduğu Bölge : BALKANLAR 7 GECE
Bulunduğu İl : 7 GECE
Bulunduğu İlçe : 9 GÜN
Fiyatı : -

Otel ve Tur Arama

Filter

En Yeni Turlar

UZAK DOĞU KIŞ DÖNEMİ KIŞ  DÖNEMİ BANGKOK (3) & PATTAYA (3)   6 Gece Flydubai Havayolları Tarifeli Seferi ile                
UMRE TURU       EN MUTLU YOLCULUK UMRE TURU 2018 KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.                         15 GÜNLÜK 800$   20
ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU 6/8 NİSAN   9. ALAÇATI OT FESTİVALİ 06 – 08 NİSAN 2018 ÇEŞME-ALAÇATI–İZMİR-KONAK–SELÇUK–ŞİRİNCE-EFES