KONYA VE ÇATALHÖYÜK ÇUMRA LALE BAHÇELERİ FESTİVAL TURU

Fiyat: Öğrenmek İçin Arayın
Tarih: 10 NİSAN -17 NİSAN HAREKET -
Kategori: Yurtiçi Turları
Otobüsle Ulaşım

Bizi Arayın    +90 (262) 323 69 70

Açıklama
Önemli Bilgiler

Konya ve Çatalhöyük Çumra Lale Bahçeleri Festival Turu - 1 Gece Otel Konaklaması

1.Gün: Gece Yolculuğu

İzmit'ten belirtilen  hareket noktalarından katılacak misafirlerimizle  otobüs içi ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün: Çatalhöyük – Lale Bahçeleri

Değerli misafirlerimiz; konforlu otobüsleri ve zengin otobüs ikramları eşliğinde, sabahın erken saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz. Ankara - Söğütözü Armada alışveriş merkezinin karşısından, Ulusoy tesislerinden saat 05:30 da Ankara'dan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından kahvaltı molası vereceğimiz Şereflikoçhisar’a ulaşıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Çumra yolunu izleyerek insanlığın gelişiminde önemli bir evre olan yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı ve avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde yer alan Çatalhöyük Neolitik Kenti'ne gidiyoruz. İki höyükten oluşan Çatalhöyük’teki içlerine çatılardan girilen birbirine bitişik evler ile sokağı olmayan yerleşim ünik bir özellik sergilemektedir. Ortadoğu ve Anadolu’da diğer neolitik alanlar bulunmuş olmasına rağmen, Çatalhöyük Neolitik Kenti, kalıntıların boyutu, yaşayan toplumun yoğunluğu, güçlü sanatsal ve kültürel gelenekler ve zaman içindeki sürekliliğin benzersiz bileşimi ile olağanüstü evrensel değer taşımaktadır. Çatalhöyük gezimizin ardından 35 ayrı renkte binlerce lalenin boy attığı tarlaları gezmeye gidiyoruz. Pembe, mor, turuncu kırmızı, sarı, beyaz, siyah şeritler halindeki laleler bir gökkuşağı gibi. Göz alabildiğine uzanan, aralarına kazara karışan başka renkteki lalenin hemen yok edildiği 300 dönümlük tarlaların renk cümbüşünü izleyip fotoğrafladıktan sonra Konya’da ki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Serbest menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergah: İstanbul-Ankara-Konya

* Konaklama Oteli: Konya Şehir Otelleri * Sema Otel - Bayır Diamond - Özkaymak Otel vb.

 

2.Gün Sille – Mevlana Müzesi - Şems-İ Tebrizi Türbesi - Kelebekler Vadisi

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir yer olan Sille’ye hareket ediyoruz. Konya’da yaşayan Mevlevi Dervişlerince sürekli ziyaret edilmiş bu güzel kasabamızda, beldenin tarihi kilisesini gezip, tarihi sokaklarda yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüş esnasında kendinizi tarihin birer sayfası gibi hissedeceksiniz. Sonrasında Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlâna Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Müzemizin içinde yer alan Derviş Hücreleri, Matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân (Susmuslar) Kapısı, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Türbeleri, Semahane ve Mescit Bölümleri ile Mevlâna ve Aile Fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz. Avluya çıktığımızda ise Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan Selsebil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme“ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından 3500 m2'lik gezi alanı ile toplamda 7.600 m2'lik bir kullanım alanına sahip Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne geçiyoruz. 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunan ve bahçede 98 türe ait 20.000 adet bitki barındıran vadide gizemli dünyalara muhteşem bir yolculuk sizleri bekliyor. Ayrıca belki de daha önce hiç görmediğiniz şaşırtıcı ve gizemli hayvanlarla tanışacaksınız. Gezimizin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz ve  siz saygıdeğer misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka  organizasyonda buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Serbest menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergah: Konya-İstanbul

* Konaklama Oteli: DÖNÜŞ GÜNÜDÜR, HERHANGİ BİR OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

*Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

*Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

*Profesyonel Rehberlik hizmetleri

*Milli Park Giriş Ücretleri

*Otobüs içi İkramları

*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğle Yemekleri

*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*Tüm Özel Harcamalar

*Gece Turları

*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)

*Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

 


Facebook'ta paylaş