DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

Fiyat: Öğrenmek İçin Arayın
Tarih: 2 GECE OTEL KONAKLAMASI-
Kategori: Yurtiçi Turları
Uçakla Ulaşım

Bizi Arayın    +90 (262) 323 69 70

Açıklama
Önemli Bilgiler

1.Gün: İstanbul – Ankara

Söğütlüçeşme Tren Garı’nda  09:15 Ankara yüksek hızlı treni ile öğle saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. 16.55 Ankara’dan hareket edecek olan Turistik Doğu Expresi ile yolculuğumuz başlıyor. Konaklama trende bizler için ayrılmış olan yataklı vagonlarda gerçekleşecektir.

Akşam yemeği: Dileyen misafirlerimiz tren restoran bölümünde serbest alabilirler. (Ekstra)

 

 2.Gün: Erzincan – Kemaliye – Erzurum – Kars

Sabah saatleri itibariyle Erzincan’ın İliç ilçesine istasyonuna ulaşıyoruz. İstasyonda bizleri bekleyen aracımıza binerek rehberimiz eşliğinde  Kemaliye’ye ulaşıyoruz. Kemaliye de ilk durak noktamız Karanlık Kanyon oluyor. Dünya’nın en büyük kanyonlarından olan ve yer yer yüksekliği 800 metrenin üzerine çıkan kanyon gezimize başlıyoruz. Tamamıyla el ile oyarak açılan ve zamanında Kemaliye - Divriği arasında bağlantı oluşturan bu yol, insanların istediği zaman neler yapabileceğinin en büyük örneğidir. Kanyon gezimiz sonrasında TÜBİTAK tarafından bölgede düzenlenen doğa gezileri sırasında toplanmış olan canlı-bitki-maden türlerinin sergilendiği, ülkemizin en büyük Doğa Tarih Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında Kemaliye merkeze ulaşıyoruz. Sonrasında Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra İliç’e dönerek trenimize biniyoruz. Erzincan üzerinden Erzurum’a ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Erzurum şehir merkezine giderek Cağ kebabı yiyebilirler. Serbest zamanın ardından trenimize biniyoruz. 19.49 da hareket edecek trenimizle 23.30 da Kars’a ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde. (Bu gece konaklamamız oda kahvaltı sağlanmaktadır.)

 

 

3.Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü – Boğatepe Köyü

Sabah otelde alacak olduğumuz kahvaltının ardından İlk durağımız Ermenistan sınırımız da bulunan Ani Harabeleri ziyaretimiz olacak. Yüzyıllardır birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ve birçok savaşa tanıklık eden Ani de Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntıları görme imkânımız olacak. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra verilecek olan serbest zamanda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ani gezimizin ardından Çıldır gölüne doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarıbalığının sunulduğu keyifli bir öğle yemeği molası veriyor ve gölün bu güzel manzarasını fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. (Eğer mevsim şartları uygun ise ve göl buz tutmuş ise üzerinde atlı kızaklarla güzel bir gezi yapma imkânımız da olabilecektir.)(Ekstra) Çıldır gölü çevresinde geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından Türk kadının istediği takdirde neler başarabileceğinin en somut örneğini sizlere göstermek için çok büyük bir başarı öyküsünün sergilendiği bir köye, Boğatepe köyüne gidiyoruz. Boğatepe köyü peynir müzesi ve mandırasını ziyaret ederek dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkanı da sunacağız. Boğatepe köyü ziyaretimizin ardından Kars şehir merkezine dönüyor otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz ile muhteşem dansları ile erkeklerin havada uçarcasına, kızların ise bir su üzerinde süzülürcesine dans ettiği, Kafkas kültürünün en güzel halk danslarının sergilendiği keyifli bir Kafkas gecesine gidebiliriz. Extra olarak sunulacak olan bu gece aktivitesi konusunda rehberimiz sizlere tur esnasında gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. 

 

 

4.Gün: Kanlı Tabya Şehitler Müzesi – Sarıkamış Şehitler Anıtı – Kars Kalesi- Erzurum - Çifte Minareli Medrese – Taşhan

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’ı gezmeye başlıyoruz, Kars Kalesi ve Kümbet Camii, Kars Taşköprü, görüyoruz. Daha sonra Kars merkezde serbest zaman veriyoruz. Bu sürede dileyen misafirlerimiz Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Serbest zamanın ardından Rusların katedral olarak inşa ettiği Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fetiye Camii’ni geziyoruz sonrasında Rus Savaşlarının etkisini iliklerimize kadar hissettirecek olan Kanlı Tabya’ ya ulaşıyoruz. Gerçek bir savaş kalıntısı olan ve Rus baskını sonrası bütün askerlerimizin Şehit olmasından dolayı Kanlı Tabya ismiyle anılan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesini gezdikten sonra Erzurum’a hareket ediyoruz. 90 bin şehit verdiğimiz Sarıkamış’ta bulunan Sarıkamış Şehitler Anıtını görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra  Erzurum’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizden sonra  Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Yakutiye Medresesini geziyoruz. Gezimizin ardından günümüzü meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’na hareket ediyoruz. Anadolu jet 20.20 İstanbul Sabiha Gökçen uçuşuyla İstanbul’a ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize bir başka Andante Tour turunda buluşmak üzere veda ediyoruz.


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Belirtilen Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Belirtilen Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Yüksek Hızlı Tren İle İstanbul - Ankara Ekonomi Sınıfı Tren Bileti
 • Turistik Doğu Ekspresi Ankara -Kars Yataklı Vagon Kompartman Bileti
 • Erzurum - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Ekonomi Sınıf Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Lüks Turizm Araçları İle Ulaşım
 • Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe Veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Otopark Ücretleri
 • Andante Tour Güvencesi
 • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm özel harcamalar
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler
 •  Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Facebook'ta paylaş