GRAND UKRAYNA TURU 21 NİSAN 2018

FaceBook ta paylaş

 

GRAND UKRAYNA TURU

ATLAS GLOBAL HAVAYOLLARI İLE

7 Gece 8 Gün Otel Konaklamalı

Lviv (2) & Rivne & Kiev (2) & Odessa (2) & Herson (1) & Zaporijya

21 NİSAN 2018 ÇIKIŞLI

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKET İMKANLARI!!!

BAĞLANTILI UÇUŞ İMKANLARI!!!

 

 

 

UK1 UK2 UK3 UK4

 

    

 

 

 

 

 

1.Gün Istanbul – Lviv

Atatürk Havalimani Dis Hatlar Terminalinde Exp-Ert kontuarinda saat 08:00’de bulusma. Check-in islemlerinin ardindan Atlas Global Havayollari’nin KK 7871 Sefer sayili tarifeli seferi ile 10:15’te Lviv’e hareket. 12:05’de varisimizi takiben sehir turumuz için bizi bekleyen özel otobüsümüz ile yola çikiyoruz. Merkeze varisimizi takiben yürüyerek sehir turumuzu yapiyoruz. II. Dünya savasinda zarar görmemis ender sehirlerinden biri olan Lviv, trafige kapali meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki sehirlerden biridir. Yüz yildan fazla süre Avusturya-Macaristan Imparatorlugu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapilmis vebugün hemen hemen tamami korunmus olan binalariyla, sirin bir Orta Avrupa sehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamisolan bu sehir, Ukrayna’nin bambaska bir yüzünü olusturur. Opera Binasi, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binasi, SvobadaMeydani en eski katedral ve kiliselerin bulundugu Eski Sehir Meydani görülecek yerler arasindadir. Sehir turumuzun ardindanserbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. Gün Lviv

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz Öğle yemekli Şatolar Turu için hareket ediyoruz. (60 Eur). Lviv şehrinin dışında kurulmuş bir çok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrikası Satış Mağazası & Ünlü Ermeni Kilisesi  & Arsenal turuna (30 Eur) katılabilirler. Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Ardından Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesinin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesini ziyaret edeceğiz. Muhteşem freskleri ile bu kilise bizleri bekliyor. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde kahve molası ve serbest zaman. Daha sonrasında  bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını çıkartmaya devam edebilirsiniz.  Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam ise eğlenceye Lviv’in en eğlenceli mekanlarında güne devam edebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

3.Gün Lviv – Rivne – Kiev

 Sabah kahvaltısının ardından, Ukrayna’nın Başkenti Kiev’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Rivne şehrini ziyaret ediyoruz.  Mimari ve tarihi ile Ukrayna kültürünü en güzel yansıyan şehirlerden birisi olan Rivne’de insanlar hala disiplinli, saygılı ve anlayışlı. Bu güzel şehirin merkezin ufak bir şehir turumuzun devamında ihtiyaç ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kiev şehrine varıyoruz. Varışımızın ardından, Kiev’de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Dinyeper Kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyün Kiy’den almıştır. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Geceleme, otelimizde.

4.Gün Kiev

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Müzesi için hareket. (45 Euro) İlk durağımız 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından Pecerskaya Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Müzesi turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Daha sonra göreceğimiz Mikro Minyatür müzesinde ancak Mikroskop yardımı ile görebileceğiniz eserler sizi büyük şaşkınlık içerisinde bırakacak. Çoğu Guiness Rekorlar Kitabına giren bu eserleri bırakıp müzeden çıkmak pek kolay olmayacak. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne Turu’na katılabilir.(45 Euro) Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dnepre Nehrinin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Akşamleyin Dinyeper Nehri’nde düzenlenecek tekne turuna geçiyoruz. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev’in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Geceleme otelimizde.

5.Gün Kiev – Odessa 

Sabah kahvaltımızın ardından Ukrayna’nın eğlence başkenti olan Odessa için yola çıkıyoruz. ,Karadeniz’in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Tur bitiminde Odessa’ya hareket ediyoruz. Odessa’ya varışımızı takiben, panoramik şehir turuna başlıyoruz. Bu turda, Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yanısıra,  eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşamleyin dileyen konuklarımız, kentin araç trafiğine kapalı, cıvıl cıvıl sokaklarında renkli bir akşamın tadını çıkartabilirler. Geceleme otelimizde.

 6.Gün Odessa

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomplar turuna katılabilirler. (50 Euro). Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar)  tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orjinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz.   Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Degustosyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler.(25 Euro) 1899 Yılında Odessa’da satın aldığı Konyak Fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da Konyak ve Vodka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz. Geceleme otelimizde.

 

7.Gün  Odessa – Nikolayev – Herson

Sabah kahvaltımızın ardından Herson Şehrine doğru yola çıkıyoruz. 1700’lerin sonlarında bu toprakları ele geçiren Ruslar’ın bu topraklarda hakimiyetlerini pekiştirmek amacıyla kurdukları bu şehir, tersanenin de kurulmasıyla kısa sürede, önemli bir merkez haline gelmiştir. Herson, ülkenin en gelişmiş gemi yapım merkezlerinden biridir. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Herson Tekne Turu turu.(25 Eur) Dinyeper nehrinin uzantısı olan Herson bölgesinde çıkacağımız tekne turumuzda; Gelinler şehri Hersonu, sakin insanlarını ve Sovyet tarzı mimarisini göreceğiz. Geceleme otelimizde.

8.Gün  Herson – Zaporijya – Istanbul

Sabah kahvaltımızın ardından uçuşumuz için Herson’dan ayrılıyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra Atlas Global Havayolları KK 7860 sefer sayılı tarifeli uçağı ile 19:40’da İstanbul’a hareket. Saat 21:55’te İstanbul’a varış. Turumuzun sonu. Eve hoşgeldiniz.

 

Fiyatlarimiza Dahil Servislerimiz

*Atlas Global havayollari ile IST – LWO / OZH – IST parkurunda ekonomi sinifi uçuslar,

*Havalimani vergileri,

*7 gece oda + kahvalti konaklama,

*Lviv – Rivne – Kiev – Odessa – Nikolayev – Herson – Zaporijya’da yapilacak olan sehir tanitim turlari,

*Havalimani – otel – havalimani transferleri,

*Tüm sehirlerarasi transferler,

*Otel vergileri,

*Türkçe rehberlik hizmetleri

 

Fiyatlarimiza Dahil Olmayan Servislerimiz

*Yurtdisi çikis fonu – 15 TL,

*Kisisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,

*Soför ve rehber bahsisleri (Istege baglidir)

 

AVANTAJLI TAM PAKET : 270 Euro yerine 150 Euro

(Tüm Ekstra Turlar)

*Eczacilik Müzesi

*Çikolata Fabrikasi Satis Magazasi

*Ünlü Ermeni Kilisesi

*Arsenal Turu  

*Ögle Yemekli Satolar Turu

*İkinci Dünya Savasi Müzesi

*Pecherska Lavra Manastiri ve Mikro Minyatür Müzesi

*Metro Turu  

*Kültür Alisveris Turu

*Kiev Tekne Turu

*Katakomplar Turu

*Shustov Degustasyonlu Konyak Fabrikasi

*Herson Tekne Turu

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETI B : 150 Euro yerine 100 Euro

*Ögle yemekli Satolar Turu

 *Ikinci Dünya Savasi Müzesi

 *Pecherska Lavra Manastiri ve Mikro Minyatür Müzesi

 * Metro Turu

 *Kültür Alisveris Turu

 *Kiev Tekne Turu

 

 

ANDANTE TOUR, A-4915 belge numaralı Turizm Seyahat Acentasıdır.
Ömerağa Mah. Alemdar Cad.

Beyazhan İşhanı Kat / 2 İzmit - KOCAELİ

TEL : 0 262 323 69 70 – 332 28 71

FAKS: 0 262 332 28 71

İlgili Terimler :
Bulunduğu Bölge : GRAND UKRAYNA TURU
Bulunduğu İl : Kiev,Odessa,Lviv,Rivne,Herson,Zaporijya
Bulunduğu İlçe : -
Fiyatı : 349€

Otel ve Tur Arama

Filter

En Yeni Turlar

RÜYA GİBİ KARADENİZ VE BATUM TURU KARADENİZ RÜYASI VE BATUM TURU 6 GECE / 7 GÜN  –  BATUM TURU DÂHİL AMASYA / SAMSUN /
ISPARTA LAVANTA TARLALARI VE GÖLLER YÖRESİ TURU / 1 GECE OTEL KONAKLAMASI                                     Isparta Keçiborlu’nun Kendine Hayran Bırakan Mor Kraliçesi; Lavanta Tarlaları Sizleri Bekliyor…   6/8 TEMMUZ 2018   1.GÜN Gece
Ege’nin Lezzet, Sağlık ve Kültür Karnavalı: Urla Enginar Festivali            Baharın gelişi en güzel Ege’de hissedilir. Enginarın en iyisi de Urla’da yetişir elbette. Urla’da